Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Lehet így áfát visszaigényelni?

Lehet így áfát visszaigényelni?

Figyelt kérdés
Alanyi mentes EV vagyok, KATA adózással. Az utóbbi 1,5-2 évben nem volt magyarországi ügyletem, nem is tervem, hogy lesz, ergo teljesen irrelevánssá vált, hogy alanyi mentes vagyok, mert az EU-s magánszemélyeket leszámítva minden külföldi cégnek és EU-n kívüli magánszemélynek áfa nélkül (azaz nullás áfával) számlázok. Bevallást ettől függetlenül ugyanúgy készítek havonta, nullásat. Kérdésem, hogy ebben az esetben megérné-e áfakörössé válnom bármilyen szempontból, illetve ebben az esetben munkaeszközök (pl. számítógép) áfáját vissza tudom-e igényelni, vagy ahhoz "be is kell tenni" a közösbe, hogy ki is tudjak venni?

2018. márc. 15. 01:53
 1/2 anonim ***** válasza:

Elvileg ilyenkor jogosult vagy az áfa visszaigénylésére ( az "áfa területi hatályán kívüli" számlák alapján), lényegében folyamatos visszaigénylő leszel, mint egy klasszikus export vállalkozás (gyakorlatilag az is vagy.)

Viszont arányosítani kellene, vagyis csak olyan arányban igényelhetsz vissza áfát, amilyen arányban a bevételeid nem AAM-esek.

Ha normál belföldi áfás lennél, akkor viszont teljesen visszaigényelhetnéd az áfát, persze érdemes végigszámolni megéri e, mert akkor a belföldi meg a magánszemély ügyfeleknek vagy 27%-kkal többet számlázol, vagy annyival kevesebb a nettó bevételed.

2018. márc. 15. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Kicsit macerásabb vagyok, mint egy klasszikus export vállalkozás, mert nem valósul meg export, fizikálisan nincs árumozgatás. Távolról is nyújtható elektronikus szolgáltatást nyújtok, amire más szabályok vonatkoznak egy kicsit.

Belföldi ügyletekkel, mint mondtam évek óta nem foglalkozom és nem is reklámozom magam itthon, tehát egyáltalán nem érdekel, ha itthonra áfával kéne számláznom.

2018. márc. 15. 10:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!