Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ápolási díjat kapok, de...

Ápolási díjat kapok, de önállóan dolgozni is szeretnék mellette. Adószámos magánszemély státuszt javasolták. Így hogy alakul az adó- és járulékfizetési kötelezettségem?

Figyelt kérdés

A NAV-os füzetek elég bonyolultak. Le tudná valaki írni, ha ápolási díj mellett dolgoznék is, milyen fizetési terheim jelentkeznének?

Pl. most nem kell külön fizetnem a TB-met, az rendezve van automatikusan. Ha elindítom az adószámos magánszemélyi státuszomat, akkor az is plusz fizetendőként fog jelentkezni vagy továbbra is rendezik az ápolási díj alapján?

Leírná valaki, hogy miként alakulnának a fizetendő járulékaim ez alapján a konkrét példa alapján?

29.000 Ft ápolási díj

80.000 Ft jövedelem (bevétel-kiadás)



2018. márc. 16. 10:41
 1/2 A kérdező kommentje:
"2018. január 1-jétől a minimálbér összege 138.000 forint, ennek 30 százaléka 41.400 forint" - Ez azt jelenti, hogy nekem az állam felé havi fix 41.400 Ft járulékfizetési kötelezettségem keletkezne, bevételtől függetlenül?
2018. márc. 16. 10:50
 2/2 A kérdező kommentje:

"Tételes adó

A kisadózó vállalkozásnak a főállású kisadózó után havi 50 ezer, a főállásúnak nem minősülő

kisadózó után havi 25 ezer forint tételes adót kell fizetnie" Akkor, ha csak egyedül én dolgozom, vagyis saját magam után fizetnék, ápolási díj mellett, akkor ez mit jelent?

Nem értem, mert egyszer olvasok fix összegeket is az adó terén, mint pl. 25 és 50 ezer Ft/hó, aztán olvasni olyat is, hogy csak a jövedelem után kell adózni valamennyit. Most akkor ez hogy van?

2018. márc. 16. 10:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!