Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Miért kell TB-t fizetni?

Miért kell TB-t fizetni?

Figyelt kérdés

Nem írtam alá semmit!

Milyen alapon várják el hogy fizessem a tetű TB-t?

Köszönöm, inkább vigyázom az egészségemre. Ki engedte meg, hogy pénzt kérjenek a létezésért? Magyar csicska mentalitás.


Felfogtam hogy nem kapnék ellátást ha balesetem van stb. én dolgom. De mi az hogy nincs lehetőségem lemondani se?? Szánalom.

hányingerem van a világtól. szolgának születünk..


2018. márc. 22. 07:19
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
83%
Martin az állam funkciója, hogy megvédje az állampolgárokat - akkor is ha hülyék.
2018. márc. 22. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
77%

Ha nem tetszik ez a rendszer, akkor nyugodtan jelentkezz ki a TB alól, költözz el olyan országba, ahol nem kell TB-t fizetni - ellenben, ha kórházba kerülsz, akkor ne csodálkozz, ha milliókat kell fizetned majd - míg itt ingyen és bérmentve ellátnak.

Az egészségedre addig tudsz vigyázni, amíg nem találkozol egy őrült autóssal, aki felhajt a villamosmegállóba, amíg ki nem fordulvagy el nem türik a bokád egy rossz járdán (ami nem lesz nehéz), stb.

2018. márc. 22. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
38%
el kell menni hivatalos bejelentett munkahelyre dolgozni és már nem is kell fizetned a tb-t majd a munkáltató kifizeti
2018. márc. 22. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
81%

MEG MERTÉL SZÜLETNI?????


MÁR igénybe vetted a TB-t!


És azt se akard bemesélni, hogy SOHA eddigi életedben nem látott még el orvos

2018. márc. 22. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
81%

#3-as te tényleg azt hiszed, hogy azt a munkáltató a saját kis pénzéből fizeti ki?:D azt a te fietésedből vonja le szépen.


Egyébként nem azzal van a baj, hogy kötelező tb-t fizetni, hanem, hogy rohad az egészségügy és siralmas a szolgáltatás emiatt.

2018. márc. 22. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
68%

Azért ismerjük el, elég bizarr, hogy ha valaki valamilyen oknál fogva jövedelem nélkülivé válik (mert pl. megszűnt a mznkahelye és nem talál munkát a fantasztikus 3 hónapos álláskeresési támogatás ideje alatt), akkor köteles havonta valahonnan 7000 Ft-ot összelopni, koldulni, kukázni, vagy azon kapja magát, hogy végrehajtást indítottak ellene. Ilyen a világ semelyik másik országában nincs, tudtommal.

És persze, lehet igényelni mentességet rászorultsági alapon, de ha valaki párkapcsolatban él, és a párjának van akár egy minimálbéres fizetése, már nincs jogosultság. Tehát nem elég, hogy az egyik szülő fizetése kiesik egy családban, még a járulékfizetéssel is sújtják őket. Biztos hogy ez rendben van így?


És attól függetlenül, hogy most már 10 éve járulékfizetési kötelezettség van mindenkinek, az egészségügy színvonala nem javul. A várólisták több hónaposak, a kórházakban kritikán aluli állapotok uralkodnak, a hálapénz rendszere virágzik. Bele sem szeretnék gondolni, hova vándorolnak azok a pénzek, amiket járulék címén lehúznak az emberről, valóban többnyire csak a puszta létezésért.

2018. márc. 22. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
59%

Én fél évig nem fizettem a kutya nem kerete rajtam.

Evvel az erővel nyugdíjat sem kellene fizetni majd öregségére mindenki megoldaná maga.

2018. márc. 22. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
67%

"Bele sem szeretnék gondolni, hova vándorolnak azok a pénzek, amiket járulék címén lehúznak az emberről, valóban többnyire csak a puszta létezésért."


6-os, pont így gondolkodtam én is, amíg egyik pillanatról a másikra kórházba nem kerültem, mert vért köhögtem (nem tbc), ott meg megtudtam, hogy tüdőgyulladásom is van.

Hála Istennek, eddig nem igazán voltam beteg, csak fizettem, mint a köles, KATA-s vállalkozóként és szívtam a fogamat, hogy adó+ járulékok évi 600 ezer ft.

Nos, most egyrészt 8 napig voltam kórházban, amiért ugye egy fillért nem kellett fizetnem, másrészt a fél év alatt volt 2 sima CT viszgálat (ez sem 2 ft), egy PET CT vizsgálat (ez önmagában 200 ezer ft felett van), koponya CT, mellkas röntgen és számtalan más vizsgálat, amit, ha mind ki kellene fizetnem, a gyógyulásom után tutira az adósok börtönében ülnék. Szóval azért nem feltétlenül vándorolnak mellé a pénzek - rengetegbe kerül az egészségügy fenntartása. (2-es vagyok)

2018. márc. 22. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
52%

"Én fél évig nem fizettem a kutya nem kerete rajtam."


Az nem jelenti, hogy nem is fogják. Ha nem mentél el ebben az időszakban orvoshoz, lehet, nem bukott ki rögtön a dolog, de teljesen nyugodt csak 4 év elteltével lehetsz, akkor évül el az adótartozás.


Egyébként én egészségügyben és nyugdíjnál is a magánbiztosítás híve lennék. Kösz, nem kell "gondoskodó" állam, én akarom eldönteni, hogy akarom-e fizetni és abban is biztos lehetek, hogy arra lesz használva, amire fizetem. Ha meg nem érném meg a nyugdíjam, a gyerekem örökölhesse, ne tűnjön el a süllyesztőben.

Az is baromira idegesít, hogy egy rakás pénzt fizetek TB-re, miközben 10 éve nem látott orvos, a ci.ányasszony, aki meg sose dolgozott, csak szült egy rakás purdét meg verte a hasát, hogy a kölyök fogyatékos, legyen és emelt családi pótlékot kapjon, ebből van ellátva. Ha meg egyszer tényleg lenne egy balesetem, lehet ott fordulnék föl, mert nem ér ki időben a mentő meg nincs elég orvos a kórházban.

2018. márc. 22. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
32%

"Felfogtam hogy nem kapnék ellátást ha balesetem van stb. én dolgom"

Ezt honnan veszed? El fognak látni, még csak fizetni sem kell érte, csak majd megkeres a NAV és behajtja a tartozásodat. sosem értettem ezeket a kérdéseket, áfát is fizetsz, ha veszel egy kiflit. Így működik ez, nncs ezen mit firtatni.

2018. márc. 22. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!