Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha eladtam egy telket azután...

Ha eladtam egy telket azután kell e adózni? Továbbá ha vettem egy hazat?

Figyelt kérdés
2018. márc. 31. 17:46
 1/8 anonim ***** válasza:
attól függ, mikor szerezted, esetleg mennyiért a telket. Azért ha vettél egy házat nem adót, hanem vagyonszerzési illetéket kell főszabály szerint fizetned.
2018. márc. 31. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Az illetéket már kifizettem. A hazát nyáron vettem. A telket meg egy eve
2018. márc. 31. 22:19
 3/8 anonim ***** válasza:
Mennyiért vetted, mennyiért adtad el?
2018. márc. 31. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Azt hiszem 11volt a részem amit kaptam belőle és ugyanannyibol vettem lakast
2018. márc. 31. 23:47
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

A telek értékesítése után akkor kell adózni, ha keletkezett belőle adóköteles jövedelmed.


Adóköteles jövedelem = Kapott bevétel az értékesítés után - törvény szerint elszámolható, igazolt kiadások.


Elszámolható, igazolt kiadások általánosságban:

- Az értékesített ingatlan megszerzésére fordított összeg (vételár/hagyatéki leltár szerinti érték/csereérték/ajándékozás esetén a szerződés szerinti érték stb.)

- megfizetett vagyonszerzési illeték

- ügyvédi költségek

- földhivatali eljárási díj


A vásárolt ház után vagyonszerzési illetéket kell fizetni.


Az ingatlan adózása, avagy illeték-kötelezettsége nincs összefüggésben egymással.

2018. ápr. 1. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 lapar válasza:

Illetéket, ha x időn belül eladsz, és veszel, akkor csak a különbözet után kell fizetni.

Az adókötelezettség 15 év után nincs, bármennyiért vetted, és adod el.

Az lehet, hogy az illeték különbözet dolog, csak lakóház, lakás esetén érvényes, szakembertől kell érdeklődni (NAV)

2018. ápr. 5. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"Az adókötelezettség 15 év után nincs, bármennyiért vetted, és adod el."


Ez mára annyiban változott, hogy a 15 évet levitték 5 évre.

Tehát a szerzéstől számított 5. és további években történő értékesítés esetén nem kell jövedelmet számolni a bevételből, mert a törvényben elírtak alapján nem keletkezik adófizetési kötelezettség.

2018. ápr. 6. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 patrik0103 válasza:

vásárlás után kell fizetni évente ún. ingatlan adót.

Pontos mértéke függ az ingatlan típusától pl. lakóingatlan, nyaralóingatlan stb. illetve helyi önkormányzati rendelkezésektől is.

2018. ápr. 12. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!