Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » 2015ben vettem egy nyaralot...

2015ben vettem egy nyaralot amit 2017 ben eladtam vettem helyette családiházat eladás és vételár közti külömbség 2.5 millo mennyit kell adoznom utána? Vagy illetékelni?

Figyelt kérdés
2018. jan. 1. 11:35
 1/6 anonim ***** válasza:

A két üzletet ne keverd egybe!


A nyaralón mennyi nyereséged volt?

2018. jan. 1. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 xswerdy ***** válasza:

ha a nyaralót drágábban adtad el, mint vetted, akkor jövedelmed volt, adózni kell. A költségek levonása (ügyvéd, ingatlanos, esetleges felújítás) után 15%. Mindegy, mire költötted a pénzt.


A családi ház vásárlás után illetéket kell fizetni, 4%-ot. Ha lakóinhgatlant adtál volna el, levonhatnád az árát, de így nem.

2018. jan. 2. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Dehogy vonhatná!
2018. jan. 2. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
ez nyaraloként van nyilvántartva amit eladtam de lakoházként használtam szoval életvitelszerüen laktam benne és vettem helyette egy családiházat
2018. jan. 3. 01:04
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem az a lényeg, hogy minek használtad, hanem az, hogy az ingatlan-nyilvántartásban miként van feltüntetve.


Nyaralót eladtad, abból keletkezett bevételed. Ha adóköteles jövedelmed is, akkor fizetni kell utána 15 % SZJA-t, és a bevallásban szerepeltetni.

Jövedelem = Kapott bevétel - SZJA törvény szerinti levonható kiadások (ilyen a megszerzési érték, a megszerzésével kapcsolatban felmerült ügyvédi költség, illeték, földhivatali eljárási díj, stb.).

Adóköteles jövedelem = Jövedelem valahány százaléka, ami attól függ, hogy melyik évben jutottál az értékesített ingatlanhoz, és melyik évben adtad el. Minél később értékesítetted, annál kevesebb az adóköteles jövedelem. 5 év után pedig adómentessé válik az eladás.


Vettél egy családi házat: A vásárlás után vagyonszerzési illetéket kell fizetned, mint vevő.

2018. jan. 3. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
... és ahogy az első ajánlotta: A két üzletet ne keverd egybe!...
2018. jan. 3. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!