Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Napi bejelentést az Ügyfélkapu...

Napi bejelentést az Ügyfélkapu biztosítási jogviszony oldalán nem látható. Hol tudom leellenőrizni, hogy a munkaadó valóban bejelentt napi foglalkoztatással?

Figyelt kérdés
Március 27-29-ig ill. Márc.31-én alkamaztak napi bejelentéssel.Van ennek valami átfutási ideje,hogy az ügyfélkapu oldalán látható legyen? Eddig a tb-t magamnak fizetem,a napi fogl.során abból vonják a tb t? Minden nap alá kellene ìrnom a napi munkába állást? Mert csak első alkalommal íratta a munkaadó alá a bejelentő lapot.Ez beleszámít majdani nyugdíj számításba?Garantált bérminimumos napi bejelntés után 902 ft netto/óra az reális fizu? köszi!
2018. ápr. 2. 17:01
 1/5 anonim ***** válasza:
MAjd következő hó 12 után a járulékadat-kivonatban.
2018. ápr. 2. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
45%
Én úgy tudom napi bejelentésnél kb semmit nem fizetnek utánad. Se tb se nyugdíj.
2018. ápr. 2. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
88%
TB-t nem vonnak belőle, tehát a TB-t ugyanúgy magad után kell fizetni. A nyugdíjévekbe beleszámít, ezáltal nyugdíjjogosultságot szerzel. Adót szintén nem vonnak belőle, hanem majd amikor lesz az éves adóbevallásod, akkor ha meghaladtad a törvényben előírt keretösszeget a napi kereseteddel, akkor a keretösszeg feletti rész után adóznod kell.
2018. ápr. 2. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm Nektek!Szerintetek a munkáltató torvényesen jár el ha csak első nap munķába állás kezdéskor íratott velem alá egy napi bejelentőt?Azt nem minden megkezdett munkanap előtt kellene újra és újra megújítani?
2018. ápr. 2. 17:27
 5/5 anonim ***** válasza:
85%
csak jelenlétit kell írnod, szerződést nem is kell kötni.
2018. ápr. 2. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!