Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha van hallgatói jogviszonyom,...

Ha van hallgatói jogviszonyom, és egyetem mellett/helyett dolgoznék, akkor választhatok, hogy felnőttként, vagy diákként dolgozzak?

Figyelt kérdés

Végeztem az egyetemmel, és az év elején még úgy volt, hogy tanulok tovább ugyanott, de ez időközben változott, és a mostani nyári diákmunkám után ősztől mindenképp találni szeretnék valamilyen tartós állást...


Az okozhat e valamilyen problémát, ha beiratkozok az egyetemre, de passzíváltatom az adott félévemet?


Elsősorban munkaadói, illetve adózási szempontból kérdezem.


Ilyen esetben én gyakorlatilag diák vagyok, az új szabályozás miatt pedig ugye passzív hallgatói jogviszonnyal rendelkező emberek is foglalkoztathatók diákként..


De adott esetben, hogyha egy munkahely valami oknál fogva mindenképp "rendes felnőttként" akar foglalkoztatni, nem pedig diákként, akkor az hogy van?


Szóval amíg van akármilyen (aktív/passzív) hallgatói jogviszonyom, addig kizárólag csak diákként foglalkoztathatnak, vagy saját/munkaadói döntés alapján lehetek felnőtt foglalkoztatott is?


Azért kérdezem, hogy mennyire érné meg beiratkozni, passzíváltatni ősszel úgy, hogy teljesen biztos vagyok benne, hogy nem akarok ténylegesen továbbtanulni ott?



2016. júl. 15. 19:58
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem diákszövetkezeten keresztül dolgozol, akkor teljesen mindegy.
2016. júl. 15. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Csak iskolaszövetkezet foglalkoztathat iskolaszövetkezeti munkaviszonyban. Tehát egy átlagos munkáltató nem teheti ezt meg, és akkor már nem számít, hogy nappalis diák vagy.
2016. júl. 15. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Vagyis nyugodtan beiratkozhatsz, vállalhatsz normál munkaviszonyt is diákként.
2016. júl. 15. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a segítő válaszokat mindenkinek :)
2016. júl. 15. 21:31
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
16 évesen is dolgozhatsz rendes munkaviszonnyal. De egy diplomás ember miért kérdez ilyen alapvető dolgot? Nem az eszedért kaptad azt a papírt.
2016. júl. 15. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
73%

Kedves 5-ös válaszoló!


Amiről írunk, az munkajogi kategória, és nem feltétlenül kell értenie ehhez egy egyetemistának.

Mint ahogy egy turisztikai végzettségű sem fog tudni hozzászólni a hídépítés rejtelmeihez, pedig mind a ketten diplomások... :)


Tehát a válasz, ahogy már előttem leírták: Bármelyik diák foglalkoztatható "felnőttként" (még a 15 éves is), mert munkajogilag diákmunka nem létező dolog.


Ami lényeges, hogy milyen jogviszonyban van foglalkoztatva az illető. Ha diákszövetkezeten keresztül, akkor más az adózási szabálya, egyéb dolgai, de a diákszövetkezetet "használni" nem kötelező dolog egy diáknak. Diákszövetkezeten kívül is foglalkoztathatja bárki akár munkaviszonyban, akár megbízási jogviszonyban, akár egyszerűsített foglalkoztatással stb. Eltérés a jogviszonyok között az adózásban, járulékozásban lehet, és a társadalombiztosítási megítélésében.

2016. júl. 16. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%

Gondolom azért tanult, hogy dolgozzon. Ehhez pedig tudni kellene azt, hogy egyetemistaként stb. dolgozhat több formában, nem csak diákként alkalmazhatják. Szerintem ez alap. Az adózási formákat viszont nem tartom annak...

De ez azért szégyen. Belépni akar a munka világba, és ezt diplomásként nem tudja.

2016. júl. 16. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Elnézést, hogy nem feleltem meg az elvárásaidnak, de szerintem vannak ennél jóval "gázabb" dolgok is, gondolok itt a helyesírásra, alapvető illemszabályokra, és egyéb kényes témákra, melyekben meglehetősen gyengén szerepelnek egyesek...


Azt, hogy az eszemért kaptam azt a papírt, vagy sem, azt meg mond azoknak a "jókor jóhelyen ismerősöknek", akik bárminemű tapasztalat és végzettség nélkül ülnek ott, ahol.


Nem mellesleg, úgy gondolom a kérdésem jogos, ahogy az egyik válaszoló a védelmemre kelt, nem mindenki jártas a különféle (munka)jogi kérdésekben, én személy szerint eddigi diákmunkáim mellett 5 hónapot dolgoztam "felnőttként", mivel azalatt az időszak alatt nem volt hallgatói jogviszonyom, így nem voltam benne teljesen biztos, hogy van ez a szabályozás.

2016. júl. 16. 10:35
 9/9 anonim ***** válasza:
6-os válaszoló vagyok: Kedves "kötekedő", tartom magam ahhoz, amit leírtam. Gondolom, Te sem úgy születtél, hogy mindent tudtál, és köpted a paragrafusokat. Vagy ha mégis, akkor örülj neki, és ebből kiindulva inkább segíts másoknak a jó tanácsaiddal...
2016. júl. 17. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!