Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Van értelme a bejelentett...

Van értelme a bejelentett munkahelynek?

Figyelt kérdés
2 órára vagyok bejelentve, így a TB-m fizetve van. A szüleim folyton piszkálnak, hogy így nem gyűlnek az éveim, nem lesz nyugdíjam stb, de amúgy is, milyen nyugdíjra számíthatnék 40 év múlva? Engem csak a TB része érdekel, amíg biztosítva vagyok, addig nem nagyon zavar a dolog.
2018. ápr. 7. 14:59
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
54%
Ezen majd akkor fogsz bánkódni, ha nyugdíjba mész.
2018. ápr. 7. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
67%
De nem kell a nyugdíjig várni az első problémákkal. Így például egy egyszerű lakáshitelt sem kapnál meg. Több fronton is problémás ez a dolog.
2018. ápr. 7. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 Koplárovics Béci ***** válasza:
72%
Gondolom feketén kapsz mellé pénzt. Na, abból irány valamilyen nyugdíjcélú megtakarítás, és nem kell aggódnod.
2018. ápr. 7. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
57%
Attól függ, mennyi a jövedelmed mellette. Ha tudsz félretenni elegendő összeget nyugdíjra, amennyiben nő vagy, akkor tudsz tartalékot képezni, amiből megélsz, amíg kisbabával otthon vagy (vagy ha nem, akkor jól kereső párod van, aki egy keresetből simán eltartja a családot), ha nem gond a megélhetés akkor sem, ha esetleg betegség miatt nem tudsz hetekig dolgozni, akkor tényleg édesmindegy, hány órára vagy bejelentve.
2018. ápr. 7. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
28%
Én is csatlakozom az előttem szólókhoz, megkérdezve, hogy a fekete részéből teszel e félre privátban min. nyugdíjra, lakáscélra, betegségre?
2018. ápr. 7. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Kéne a fenének lakáshitel... Van lakásom, amin már alig van hitel, így emiatt nem aggódok. Nem adnám be semmilyen nyugdíj célú megtakarításba a pénzem, látva, hogy mennyi bedől.

Ketten élünk a párommal, így ketten félre tudjuk tenni az egész fizetésem, meg az övének a felét is, ez havonta 200-250 ezer forintot jelent.

Olyan munkám van, amit itthonról csinálok, így gyerek mellett is menne szerintem szerencsére.

2018. ápr. 7. 16:18
 7/19 anonim ***** válasza:
71%
Akkor tényleg teljesen felesleges a bejelentésen aggódni. A szüleink még más generáció, más világban nőttek fel. Én KATA-s vállalkozó vagyok, és nekem is mindig azon lovagolnak, hogy ez a nyugdíjba majd hogyan számít be.
2018. ápr. 7. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
57%
Kérdező, látom megfogtad a lényeget (nem!). A lakáshitel csak egy példa volt, ezer más oka lehet ahol ez fontos. Bár elég ellentmondásos vagy, mert annak ellenére, hogy "kéne a fenének" azért mégis csak van neked is hiteled.
2018. ápr. 7. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Édesapám által közel 20 éve vásárolt lakásról beszélünk, amihez ragaszkodott, hogy ő szeretné kifizetni.

Milyen területen fontos még ez? Komolyan kérdezem, nem kötekedésből.

Én is gondolkozok a KATA-n, de egyelőre úgy vagyok vele, hogy jó így.

2018. ápr. 7. 16:45
 10/19 anonim ***** válasza:
73%
Még egy-két példa, ami hirtelen eszembe jut: gyermekvállalás, tartós betegség, rokkantság, munkaképtelenné válás, betegállomány, munkahely megszűnés.
2018. ápr. 7. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!