Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha szabadúszóként szeretnék...

NovaTerra kérdése:

Ha szabadúszóként szeretnék dolgozni, akkor megúszhatom anélkül, hogy egyéni vállalkozóként tenném ezt? Hogyan adózhatom akkor le?

Figyelt kérdés

Hallottam olyanról, hogy el lehet könyvelni akár egyéb jövedelemként is az adóbevallásomban, de olyat is, hogy adószámmal kell rendelkeznem és könyvelőt kell fogadnom minden hónapban... Nos tökéletesen hülye vagyok az ilyenekhez, és érdekelne más ezt hogyan csinálja.

Esetleg feketén meg lehet oldani?(nyilván nem az adó zavar, csak sok vele a macera, és az is csak addig amíg kiderül mennyire működne ez a dolog nekem.)



2018. ápr. 8. 18:34
 1/7 anonim ***** válasza:
63%

Nyilván ide senki nem fogja azt írni, hogy persze, feketén...


De ami neked jó lehet, az az ún kisadózó egyéni vállalkozó, amit "KATA"-nak rövidítenek. Így rá is tudsz keresni.

Nagyon lesarkítva havi fix 50ezerrel éves 12milláig teljesen legálisan számlaképes vagy és nincs más költsége.

Ha tanuló, nyugdíjas, máshol főállású vagy, akkor ez a havi kiadás 25e.

2018. ápr. 8. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
igen ezt hallottam, de ponrt ezért érdekelne, mert nemtudom, hogy a havi 25-50 meglesz-e egyáltalán...
2018. ápr. 8. 19:04
 3/7 anonim ***** válasza:
35%
mm a bevétel vagy az adó? havi 50-ért ink keress munkát jobban megéri szerintem.
2018. ápr. 8. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
93%

Amíg azt sem tudod, hogy keresel-e vele normálisan, addig érdemes adószámos magánszemélyként csinálni. Az adószám nem kötelez semmire, csak akkor kell bármit is fizetned, ha számláztál, vagyis gyakorlatilag úgy tudsz feketén dolgozni, hogy azért ha ellenőrgyanús lenne valaki, számlázni is tudsz. Adószámos magánszemélyektől minimális jövedelmet sem várnak el. A havi 7000 Ft körüli egészségbiztosítási járulékot viszont fizetned kell alatta, ha egyéb jövedelmed nincs.

Ha meg tényleg beválik a dolog, és normálisan keresel vele, esetleg nagyobb körben ismernek, és már rizikós feketén csinálni (adószámos magánszemélyként több mint a felét le kell adózni mindennek), akkor KATA-s vállalkozást indíts. Ott ha van 36 órát elérő munkaviszonyod, és amellett csinálod, akkor havi 25000, ha a vállalkozás a fő jövedelemforrásod, akkor meg havi 50ezer forintból megúszol minden járulékot és adót.

2018. ápr. 8. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
az utolsónak köszönöm, ez nagyjából kielégitő válasz volt.
2018. ápr. 8. 19:52
 6/7 anonim ***** válasza:
Másod állásban meg nem kataskent , hanem szjaskent csak kivét után kell adózni nincs 25.000 ft felesleges költség sem.
2018. ápr. 8. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

#4: "Az adószám nem kötelez semmire, csak akkor kell bármit is fizetned, ha számláztál, vagyis gyakorlatilag úgy tudsz feketén dolgozni, hogy azért ha ellenőrgyanús lenne valaki, számlázni is tudsz."


Hmmm... És az, hogy bejön az Upwork accountjáról rendszeresen egy-kétszáz dolcsi, miközben adót nem fizet semennyit, nem szúr szemet a NAV-nak?

2019. aug. 28. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!