Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Köteles a munkáltató újra...

Köteles a munkáltató újra kiadni az adóbevalláshoz szükséges nyomtatványt, ha ne adj isten elvesztettem?

Figyelt kérdés
Vagy megtagadhatja ezt?

2018. ápr. 10. 11:18
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem kötelessége a te trehányságod miatt pluszban dolgoznia.

De talán minden munkáltató megteszi.

Ha nem, akkor fogadd el a NAV által megírt bevallást, és probléma megoldva.

2018. ápr. 10. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Olyan jó, hogy itt mindenki tudja a körülményeket, kinek mi van a háttérben, anélkül, hogy bármi részlet lenne írva, és találgat egy egyszerű kérdésnél.

Ha neked mindegy 50ezer ft különbség, akkor valóban probléma megoldva, én azért örülnék, ha megkapnám, ami jár.

De valóban az én trehányságomra vall, hogy nem hajlandóak a tartózkodási címemre küldeni lassan 2 éve a papírjaimat, hiába kértem... Ahogy az is, hogy az adókedvezményemet 12 hónapból 4x rendszeresen lefelejtik... Ha akkor nem tudtak rendesen dolgozni, akkor most igazán bepótolhatják....

2018. ápr. 10. 12:01
 3/14 anonim ***** válasza:
71%
milyen háttér, a kérdésben elvesztés volt...
2018. ápr. 10. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
57%

Most akkor rossz címre küldték, ergo meg sem kaptad, vagy elvesztetted????

Mert nagyon nem mindegy.

A kérdésben elvesztetted. Ezért írtam, hogy az a te trehányságod.

Ha meg sem kaptad, az az övék. És akkor ők nem teljesítették a kötelességüket, tehát ebben az esetben kötelessége pótolni.

2018. ápr. 10. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Na jó, ebbe nem gondoltam bele, hogy lényeges, mikor kiírtam a kérdést.

Tehát:

Az állandó címemen laktam, mikor ott dolgoztam még rendesen (mert 2016 nyara óta gyeden vagyok), azóta 2x költöztem. Mind a 2-nél megpróbáltam a módosítást (főleg a másodiknál, mert már nem Bp-en lakom), de nem akarták, mondván fölösleges, úgyis megy minden e-mailben (ez így is volt idén januárig, így nem is foglalkoztam vele, de onnantól náluk is változott valami, és már csak postai úton küldenek mindent.)

Kiküldték, nem is mondtam, hogy nem, de a pesti címre.

Apám átvette, mert az ő lakása az állandó cím.

Attól függően, hogyan tudunk találkozni, oda szokta adni a leveleimet, amiket egy dobozban tartok otthon, mindenem megvan, kivéve pont ezt. Ő viszont úgy emlékszik, hogy odaadta. De ez annyira magánügy, hogy a munkáltató valszeg pont leszarja (félig jogosan, mert nem az ő dolguk, az viszont az övéké lett volna anno, mikor kértem, hogy módosítsák a levelezési címet, de nem tették meg.)

Tehát az egész egy kicsit bonyolultabb, mint maga a fő kérdés...

2018. ápr. 10. 12:33
 6/14 anonim ***** válasza:
79%

Ja, és attól, hogy nem kaptad meg a papírt, attól még meg tudod oldani a NAV-ossal is, ha tudod, mennyit kérsz vissza.


AMúgy meg munkabér utalásnál, illetve a bérpapíron láthatod, hogy érvényesítették a kedvezményt, és ha nem, reklamálhatsz, hogy rosszul számfejtették a béred.

2018. ápr. 10. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Ez akár megoldás is lehetne, ellenben 13 hónapja passzív gyedet kapok, arra nincs bérpapír.

Ma voltam bent a NAV-nál, hogy kikérjem a tervezetet. És nem is érdekelne a dolog, elfogadnám, ha nem hívták volna fel a figyelmem, hogy a tervezeten lévő összeg több lenne, de (pont a munkáltató hibázása miatt) januártól áprilisig nincs adat, és az adatok nélkül a fennmaradó összeget nem tudom visszaigényelni.

2018. ápr. 10. 12:47
 8/14 anonim ***** válasza:
79%

Szóval a munkáltatód kifizetőhely? És ő utaja a gyedet?

Ha passzív gyeden vagy, akkor nincs munkáltatód. Akkor ki utalja a gyedet?

2018. ápr. 10. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Igen, TB kifizetőhely, ők utalják, náluk kellett intéznem mindent azóta is, hogy passzívban vagyok.
2018. ápr. 10. 12:58
 10/14 anonim ***** válasza:
28%
Nem értem, miért tagadná meg. Nagyjából fél perc újra kinyomtatni.
2018. ápr. 10. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!