Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Különbség egy multinál dolgozó...

Különbség egy multinál dolgozó könyvelő és egy irodai könyvelő között?

Figyelt kérdés
Érdekelne, hogy aki már mindkettő helyen könyvelt mik a különbségek és melyikről milyen véleménye van? Egy könyvelő irodában dolgozom ahol több cég teljes körű anyagát kell feldolgozni..bevallások..sorolhatnám. Soha nem voltam az a karrierista típusú ember..mindig mindenki azt szajkózta hogy egy ilyen irodában többre megyek..többet tanulok. De egyre jobban azt érzem hogy nekem ez sok. Annyi mindent kell észben tartanom és ezerfele dolgoznom és a családias légkör egyre jobban zavar.. Az összes barátnőm multinál könyvel és élvezik..pedig ők sokáig voltak bizonytalanok, hogy ezt szeretnék e csinálni. Nekem ilyen meg sem fordult a fejemben. És azt hozza teszem, hogy mérföldekkel jobb fizetést kapnak tőlem. Szeretnék váltani, de félek lépni.

2018. ápr. 22. 17:34
 1/3 anonim ***** válasza:
Én utáltam, amikor egy céget vittem könyvelőként, multinál meg még rosszabb, mert ott meg egy terület a tiéd vagy egy részterület.
2018. ápr. 22. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Multiból is két féle van: ahol teljes körű könyvelést csinálnak, külső ügyfeleknek (pl. big4, bdo, mazars) illetve vannak ahol a belső könyvelés folyik, akár ssc-ben (pl GE, BP)

Én utóbbinál nem szívesen dolgoznék, mert betanított munkának tartom, és nekem pl 2 diplomával és a mérlegképessel nem is elégítené ki az igényeimet. Nem is tartom könyvelésnek igazából ami ott megy, mindeféle számviteli tudás nélküli embert simán felvesznek, és végzik a robotmunkát. Viszont nyugis, és jó a pénz.


Az előbbi az, ahol van tapasztalatom. Itt is jó a fizetés, de azért meló is van szépen. Viszont sokan vagyunk, így sok embertől is kaphatunk segítséget, az apróbb dolgoktól kezdve, pl. Hogy éppen melyik jogszabályt hogy is értelmezzük, természetesen odáig, hogy ha pl.törvényváltozás van akkor első kézből tudunk meg mindent. Házon belül vannak adószakértők, jogászok stb, bármivel lehet hozzájuk is fordulni.

2018. ápr. 23. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok: és itt nem részterület van, hanem ugye teljeskörű könyvelés, bevallások, beszámolókészítés , illetve van ahol csak ez vagy csak az.


És cégek is olyanok, hogy van hogy kapsz újat, van hogy átadod másnak, de persze van amit már évek óta te csinálsz. Sztem pörgősebb és többet lehet tanulni (talán a sokszínűség miatt is) mint egy kis irodában

2018. ápr. 23. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!