Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha iskolaszövetkezetnél...

Ha iskolaszövetkezetnél dolgoztam tavaly nyáron, akkor ők megcsinálják az adóbevallást?

Figyelt kérdés

2018. ápr. 23. 20:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
nem
2018. ápr. 23. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem, a NAV csinálja.
2018. ápr. 23. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
És azzal nekem bármiféle teendőm van-e? Mert nem akarom, hogy valami baj legyen.
2018. ápr. 23. 20:50
 4/11 anonim ***** válasza:
Meg kellene nézned
2018. ápr. 23. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
33%

a szovetkezetet hivd fel, hogy adjak ki a keresetedrol szolo papirt. az adobevallast tudtommal nem ok toltik ki, de lehet h azota mar ilyen opcio is van, hogy lehet kerni azt is.

erdeklodj naluk szemelyesen v telefonon,ne a sult galambra varj, mert meg fognak buntetni.

2018. ápr. 23. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Igen, van teendőd, el kell fogadnod + ne feledkezz meg az 1+1% felajánlásáról sem. [link]
2018. ápr. 23. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
#5: Pont ezért tettem fel a kérdést, mert fogalmam sincs arról, hogy ez hogyan működik.
2018. ápr. 23. 23:19
 8/11 A kérdező kommentje:
Azt a NAV automatikusan megcsinálja, vagy ezt hogyan működik?
2018. ápr. 24. 18:44
 9/11 anonim ***** válasza:

Érdemes elmenni a helyi önkormányzathoz, és igényelni ügyfélkapu felhasználót. Ez egy online felület, ahol egyébként egész sok hivatalos ügyet el tudsz intézni. Az igénylés ingyenes és kb 15 perc alatt megcsinálják. Nekem annyi se volt.


Ha van ügyfélkapud, és volt jövedelmed az előző évben, akkor a NAV által készített tervezet ott lesz fent és meg tudod nézni, módosítani vagy leokézni. Amennyiben május 20-ig nem nyilatkozol, úgy a NAV elfogadottnak tekinti az általa készített tervezetet, amire azért célszerű előtte ránézni. Amit a diákszövetkezettől kérned kell egy M30 igazolás, ezt kötelességük kiadni, papíron vagy online, de kötelező nekik. Ezen rajta van, hogy mennyi pénzt kerestél és ebből mennyit adóztál. Ha a NAV hoz rendesen voltál jelentve, akkor a számok egyeznek az M30 igazoláson lévő számokkal. Ha több helyről is volt bevételed, akkor minden M30 igazoláson lévő összeget össze kell adni és úgy nézni.


Remélem ez segít.

2018. ápr. 26. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
#9: Köszönöm a részletes választ.
2018. ápr. 26. 01:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!