Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Automatikusan megcsinálják az...

Automatikusan megcsinálják az adóbevallásom?

Figyelt kérdés
2éve dolgozom a munkahelyemen, más jöveselmem nincs, idén nem kaptam levélbe semmi instrukciót, hallotam hogy voltak változások. Ez azt jelenti hogy automatikusan megcsinálják ha másképp nem kérem?

2017. máj. 2. 14:29
 1/4 anonim válasza:

Küldtél sms-et arról,hogy kérelmezed ,hogy megcsinálják az adóbevallás tervezetedet?

Ha nem,akkor lehet be kell majd fáradni és kérvényezni ezt,ha még nem vagy határidőn túl.

2017. máj. 2. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
én se küldtem, mégis megcsinálták
2017. máj. 2. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
sms-t kell küldeni, akkor lesz automatikus. Ha átnézed és minden oké, akkor talán nincs más dolgod.
2017. máj. 2. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Sms-t csak akkor kell küldeni, ha postán kéred a bevallás tervezetet.

Magát a bevallást automatikusan megcsinálja a NAV (kivéve az egyéni vállalkozókat, őstermelőket)

" Az adóhatóság bevallási tervezetet készít mindenkinek, kivéve a jogszabályban meghatározott azon adózókat, akik maguk kötelesek bevallásuk elkészítésére. A bevallási tervezetet az ügyfélkapuval rendelkező magánszemélyek a tárhelyükön keresztül érhetik el.


Aki még nem regisztrált az ügyfélkapun, az SMS-ben, internetes űrlapon, postán beküldött kérelemmel vagy telefonon kérheti a bevallási tervezet kiküldését."

[link]

Információk a bevallásról

2017. máj. 2. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!