Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Kaptam 800. 000 Ft kezpenzt a...

Kaptam 800. 000 Ft kezpenzt a nagymamámtól, hogy fizessem belole az egyetemet. Beraktam a bankszámlámra. Ez adóköteles /jár valami kötelezettsèggel a NAV felè? Ha igen mit kell tennem? Normalis válaszokat kèrnèk.

Figyelt kérdés
2018. ápr. 27. 09:53
 1/10 anonim ***** válasza:
97%
Egyenesági rokonok között az ajándékozás illetékmentes.
2018. ápr. 27. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
14%

Ha kölcsönadta akkor nem. Ha ajándékozta, akkor ajándékozási illeték 150eFt felett.


Gondolom csak kölcsön kaptad, és majd megadod neki egyetem után.

2018. ápr. 27. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
97%
Nincs illeték összegtől függetlenül, mivel egyenesági rokonokról van szó!
2018. ápr. 27. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
97%
És bejelentési kötelezettség sincs.
2018. ápr. 27. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
A szamlatortenetben az szerepel hogy en a sajat szamlamra raktam a keszpenzt. Nincs kozlemenyben semmi irva ,hogy kitol van vagy mi az. Ebbol nincs problema?
2018. ápr. 27. 10:16
 6/10 anonim ***** válasza:
65%

Most már egyenesági ajándékozás illetékmentes, de ajándékról kellene az ajándékozottnak SZJA-t fizetni, akkor is ha újszülött csecsemő.


Azért csak kellene, mert kölcsönről meg nem kell (az nem jövedelem). Semmi sem írja elő, hogy magánszemélytől felvett kölcsönről, törlesztéseiről papírnak kell lennie. Mondjuk mikor mi utalgatunk családon belül nagyobb összegeket (pl. húgomnak anno végtörlesztéshez), akkor mindig odaírjuk utaláskor, hogy kölcsön..., kölcsön vissza...

2018. ápr. 27. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
81%

Max. megkérezi az adóhatóság a pénz eredetét, te meg elmondod hogy nagymamádtól kaptad kölcsön egyetemi tanulmányaidra (kiokosítod a nagyit, hátha őt is megkérdezik).


Ha kérdezik, hogy törleszted, akkor meg simán azt, hogy ez még nem is jött szóba, de gondolod majd csak egyetem után kéri vissza, havi részletekben nagyi.

2018. ápr. 27. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szèpen mindenkinek a válaszát!
2018. ápr. 27. 10:24
 9/10 anonim ***** válasza:
90%
Ahogy te is írod, hivatalosan csak annyi történt, hogy betettél 800 ezret a saját számládra. Senkit nem fog érdekelni, ha pedig igen, megmondod, hoyg a kis zsebpénzedet eddig otthon gyűjtögetted, és most egyösszegben befizetted. DE ekkora összeggel nem foglalkozik senki. Ha ezt kéthetente megcsinálnád, egy idő után lehet, hogy gynús lenne, de egy egyszeri alkalom nem az.
2018. ápr. 27. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

1. SZJA-t sem kell fizetni.


"1995. évi CXVII. törvény

7. Egyéb indokkal adómentes:

7.2. * a magánszemély részére más magánszemély(ek) által ingyenesen vagy kedvezményesen juttatott (fizetett) vagyoni érték;"


2. Soha senkit nem fogja érdekelni, honnan lett 800 ezer forintod a számlán. Százszor jobb dolga is van a NAV-nak, mint hogy ilyennel foglalkozzon.

2018. ápr. 27. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!