Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Hogy kell megfizetni a fordíto...

Hogy kell megfizetni a fordított Áfát?

Figyelt kérdés

Tavaly 2-3 hónapban bejelentettem a számlákat ÁNYK-n keresztül a 17A60-04-es nyomtatványon a Google AdWords hirdetések után (áfamentes KATA-sként).

Akkor kb annyit számoltam, hogy összesen kb 40-45e Ft-nyni áfa jönne ki. Közösségi adószámom van, az meg is volt adva a szolgáltatásban.


Viszont semmilyen értesítést nem kaptam se a NAV-tól, se senkitől, hogy kell-e fizetnem a 0%-os kapott számlák után áfát (27%), csak bejelentés volt eddig. Viszont szeptember óta szüneteltetés alatt van a vállalkozás, illetve most az adóbevallásnál úgy küldtem el a bevallásokat (KATA és a személyi bevallást), hogy áfa nem volt feltüntetve rajta, illetve nem is tudom, hogy hova kellene írni azokat a külföldi számlák összegét, amit fordítottan kéne leadózni, mint áfa - de nem hiszem, hogy kell, hisz egyszer már bejelentettem. Az ÁFA fizetését magamtól kell megtennem, automatikusan, egy bizonyos számlaszámra, gondolom az adószámomat feltüntetve? Az eBEV portálon semmilyen lekérdezésben nem mutat tartozást, mindenhol 0-n állok. Szóval a kérdés, hogy hogyan, milyen formában kell megfizetnem ezt az áfát, illetve be kell-e vallanom mégegyszer valahol? Ha azokban a bevallásokban kellene, amit most februárban elküldtem, akkor ott hol, és milyen formában tudom javítani, hogy ne legyen büntetés?


Előre is köszi a választ. :) Eddig minden ment magamtól, itt viszont elakadtam, és ezért az egy kis infóért nem vennék igénybe könyvelőt.



2018. ápr. 28. 17:53
 1/2 anonim ***** válasza:

Ez az a tipikus helyzet, amihez erősen ajánlott a könyvelő.

Tudtommal nem is elég az A60-at beadni, mellé be kell adni a 65-ös ÁFA bevallást is. És annak valamelyik sorába kell ezeket szerepeltetni. És az ÁFA bevallás eredménye alapján derül ki, hogy kell e fizetni. Vagyis áfa-analitikát kellene vezetned (inkább a könyvelődnek). Hiszem nem feltétlenül kell fizetned, mert pl. bizonyos esetben még levonási jogod is lehet.

(Pl. ha te is számlázol a közösségi adószámoddal külföldre, akkor azzal szemben adólevonási jogod van, így a bejövő közösségi számláid után a fizetendő áfádat akár csökkentheted is. Vagy a sima áfás bejövő számláidból akár vissza is igényelhetsz.)

2018. ápr. 29. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
És mindez teljesen független attól, hogy KATÁS vagy, meg attól is, hogy alanyi mentes vagy. Az alanyi mentesség csak belföldön teljesülő számlákra vonatkozik. Ha külföldre számlázol, illetve onnan fogadsz be számlákat, akkor áfa szempontjából úgy kell szinte eljárnod, mintha ÁFÁS vállalkozó lennél.
2018. ápr. 29. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!