Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Hogy számlázzak, ha nem MNB...

Hogy számlázzak, ha nem MNB árfolyamon kapom a bevételt? (PayPal)

Figyelt kérdés
Az ügyfeleim PayPal-on fizetnek nekem, ami withdraw-nál kötelezően átváltja forintra az összeget amikor lekérem a magyar számlámra. Ez általában legalább 5%-kal rosszabb, mint az MNB árfolyam. Mit lehet tenni annak érdekében, hogyha már nem kapom meg a "normál" összeget, akkor legalább ne MNB árfolyammal kelljen ellátni a számláimat és ne merüljön feleslegesen a KATA keretem?

2018. ápr. 30. 12:12
 1/8 anonim ***** válasza:

És azt állítod, hogy sehol semmi nyoma, hogy milyen árfolyamon váltották????????


Tuti, hogy paypal???????

2018. ápr. 30. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Hol állítottam én ilyet, hogy nincs nyoma, hogy milyen árfolyamon váltottak a PayPal-nál? :)
2018. ápr. 30. 13:11
 3/8 anonim ***** válasza:
Az, hogy te fizetsz a paypalnak pénzváltásért, nem csökkenti a bevételeidet.
2018. ápr. 30. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nem "fizetek" a PayPal-nak a pénzváltásért. Van nekik egy saját árfolyamuk és aszerint történik az átváltás. De ha az MNB/EKB és a PayPal árfolyam közti különbséget bújtatott "fizetésnek" éled meg, akkor oké, igazad van.
2018. ápr. 30. 13:50
 5/8 anonim ***** válasza:

Ez a paypal szemétsége sajnos. Ha sok pénz múlik rajta, akkor egy lehetséges megoldás lehet talán, ha nyitnál a vállalkozásodnak pl. Szlovákiában vagy Ausztriában is számlát.


[link]

2018. máj. 2. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy áfakörös KATA-s egyéni vállalkozó vagyok, tehát nekem kötelező a belföldi pénzforgalmi számla nyitása. Nem tudom, hogy magyar vállalkozóként mennyire legális szlovák számlát nyitnom.
2018. máj. 2. 16:53
 7/8 anonim ***** válasza:
Teljesen legális, annyi hogy itthon is kötelező, hogy legyen legalább 1 pénzforgalmi számlád.
2018. máj. 3. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Ezt jó tudni, köszönöm!
2018. máj. 3. 14:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!