Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Tudnátok mondani speciális...

Tudnátok mondani speciális vagy kevésbé mindennapi témákat számvitelből?

Figyelt kérdés

Mérlegképes komplex vizsgára készülök és a “szokásos” területeket, témákat szerintem egész jól tudom viszont előfordulhatnak speciálisabb témák, szeretnék átnézni mindent amit lehet. Pl egyik februári vizsgán olyan volt hogy áttérés mikrogazdálkodói beszámolóra, erről még életemben nem hallottam, tanár se említette soha, eszembe se jutott volna utánanézni. Ezért gondoltam felteszem itt ezt a kérdést hátha kapok tippeket és így át tudok nézni olyan témákat is amik amúgy nem jutottak volna eszembe :)

Hasonló témának gondolom pl a konszolidációt, áttérés eur-ban való könyvelésre, önellenőrzés is talán valamilyen szinten ide tartozik, bár ez gyakoribb a gyakorlatban, az a könyv amiből én készülök mégse foglalkozik vele.

Vagy pl céltartalék a nem realizált árfolyamveszteségre.

Ha tudtok hasonló nem túl gyakori és/vagy bonyolult témákat amiket el tudtok képzelni hogy a vizsgán beraknak diákot izzasztani akkor nagy segítség lenne ha megosztanátok velem :)

Lehet inkább tanulás témakörbe tartozna a kérdésem de azért ide raktam mert talán itt többen olvassák akik tapasztaltak számvitelből.


2018. máj. 10. 07:56
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!