Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ti hallottatok már erről? A...

Ti hallottatok már erről? A csekély mértékű reklámbevételt is be kell jelenteni.

Figyelt kérdés

Szerencsére engem még nem érint, de nemsokára remélem igen :-)

Forrás : [link]



2018. máj. 21. 09:56
 1/8 anonim ***** válasza:
0%

Ez nem a Facebook, hogy itt jópofa cikkeket megosszál.

Álkérdés, jelentve.

2018. máj. 21. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Óóó, istenem, de sajnállak...

Ez mitől lenne már álkérdés?


Arra vagyok kíváncsi, hogy van-e olyan ember, aki már hallott erről és esetleg már csinált is ilyen bevallást?


Nem reklámozok semmit, nem "trollkodok" - nyugodtan jelentsél - ha ez jól esik Neked így ünnepnapon :-(

2018. máj. 21. 11:33
 3/8 A kérdező kommentje:

Ja, és csak hogy mennyire nem álkérdés: nemrég derült ki véletlenül egy helyen, hogy ha valaki a Facén hirdetést vesz igénybe, akkor ÁFÁ-s bevallást kell benyújtania és ÁFÁ-t fizetnie - akkor is, ha Alanyi adómentes, mert külföldi szolgáltatást (hirdetés) vesz igénybe.

Akkor, ha feltenném ezt a kérdést, hogy hallottatok-e már arról, hogy a Facés hirdetés után Áfát kell fizetni... akkor szerinted az is ál-kérdés lenne? :D

2018. máj. 21. 11:38
 4/8 anonim ***** válasza:

én a kérdést nem értem, mi köze ennek a facebook-hoz?


miért kéne neked adót fizetni azért, mert facebook-on hirdetsz? azt a facebook fizeti, mivel elég egyértelmű módon az a reklámbevétel, amit te kifizetsz nekik...


te ott maximum úgy hirdetsz, hogy van egy nagy forgalmú oldalad vagy csoportod, és ott például a borítóképen reklámozol másokat.


ebben meg aztán miért lenne bármi új? minden bevétel adóköteles volt idáig is...

2018. máj. 21. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

4-es, a kérdésnek nincs köze a Facebookhoz, azt csak az 1-es válaszolónak példának hoztam fel, az egy másik történet.


A kérdésem arra vonatkozik, hogy erről hallott-e már valaki, tett-e ilyen nyilatkozatot?

"Százmillió forint alatti reklámbevételnél továbbra sem kell reklámadót fizetni, az adóhatóság honlapján megjelent nyomtatványt azonban ki kell tölteni, és május végéig benyújtani, különben az adózó akár el is veszítheti adómentességét."


" A REKNYIL adatlapon ugyanis elviekben még a legapróbb hirdetés bevételét is közzé kell tenni. Ilyen lehet például egy lakásszövetkezet épületén található épületháló-, egy pizzafutár robogóján lévő reklám-, de webáruházban történő külön kiemelés fejében kapott bevétel is. "


És épp ez az, hogy elvileg 100 millió alatti bevételnél elvileg nem kell adózni, hanem csak nyilatkozni, de ha nem nyilatkozol, akkor még adóznod is kell vagy mi...


Szóval, hogy ez a gyakorlatban hogy működik?

Nem pontosan értem: pl. ha egy pizzafutár robogóján van reklám és azért pénzt kap, akkor azt be kell vallani, de nem kell adózni utána? Mert nekem így jön le...

2018. máj. 21. 13:14
 6/8 anonim ***** válasza:
reklámadót nem kell fizetni, de attól még származik ebből bevétele, ami után adózni kell.
2018. máj. 21. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 xswerdy ***** válasza:
100%
aki reklámozási tevékenységet végez, annak kell fizetnie ezt a bizonyos reklámadót, adott bevétel fölött. Aztán ha év végén a cég nyereséges, akkor természetesen ki kell fizenie a nyereségadót. Tehát alapvetően nem adómentes senki, ezt a plusz adót nem kell fizetniük a kis reklámbevétellel rendelkezőknek.
2018. máj. 21. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

xswerdy, már megint Te segítettél megvilágosodni - köszönöm. Hogy Te mennyi mindent tudsz!! Öszeinte elismeréssel adózom a tudásod előtt.


Szóval akkor - ha jól értem, mert ez volt a homály -nem annak kell nyilatkozatot tennie, aki hordozza a reklámot és ezért pénzt kap (pl. a pizzafutár a robogóján), (én ezt hittem), hanem annak aki a reklámot kihelyezte. Jól gondolom?

Vagy még mindig nem értem?

2018. máj. 22. 07:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!