Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Örökölt ház részt eladtam,...

Örökölt ház részt eladtam, ezt az adóbevallásban fel kell tüntetni?

Figyelt kérdés

Volt egy ici pici részesedésem egy házban, ezt egy másik tulajdonosnak eladtam, ügyvéd meg minden ilyesmi jelenlétében, kb 200 000ft ról van szó.

Ezt az adóbevallásban fel kell tüntetnem?



2018. máj. 22. 10:08
 1/4 anonim ***** válasza:

Igen.


És adóznod is kell, de konzultálj egy könyvelővel, hogy mik a legújabb jogszabályok!

2018. máj. 22. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Csak akkor, ha az értékesítésből keletkezett adóköteles jövedelmed.


Ez általában akkor van, ha többért értékesíted, mint amennyiért "hozzájutottál" (haszon, adózatlan jövedelem).

Ha nem, akkor nincs hasznod, nincs mit bevallani és fizetni utána adót.


Ha legalább 5 éve örökölted, akkor meg már "adómentessé" is vált az értékesítés, haszontól függetlenül nem kell bevallani és fizetni sem utána.

2018. máj. 22. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Fú még vagy 10 éve örököltem, nem volt rajta hasznom. Fel lett mérve mennyit ér a ház és ennek megfelelő összegben fizettek ki engem.
2018. máj. 22. 23:31
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha 10 éve a tulajdonodban van, akkor nem kell vele foglalkozni, teljesen mindegy, hogy mennyiért adtad el. Az SZJA törvény szerint ugyanis a megszerzéstől (itt öröklés) számított 5. és további években történt értékesítés esetén nem kell jövedelmet számolni belőle, nem kell SZJA-t fizetni utána és a bevallásban sem kell szerepeltetni.
2018. máj. 23. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!