Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha május 10-én lett véglegesít...

Ha május 10-én lett véglegesítve az adóbevallás, de az ügyfélkapun az van, hogy 22-én lett módosítva?

Figyelt kérdés

Akkor melyiktől számítják a 30 napot utalás szempontjából?


Igazából én áprilisban bementem már érdeklődni, csak mondták, hogy a munkáltató elcseszett valamit, jeleztem, azt mondták, rendezik, de ez, mint utóbb kiderült, nem történt meg, így a május 10-ei NAV-os látogatásom alkalmával lett lezárva csak a dolog.

De az ügyfélkapun 22-ei módosítást jelez.

Így mikorra várhatom az utalást?



2018. jún. 6. 14:26
 1/6 anonim ***** válasza:
Akkor 22-étől számított 30 nap, ami nálam inkább 35 szokott lenni...
2018. jún. 6. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

"de az ügyfélkapun az van, hogy 22-én lett módosítva?"


Ezt az ügyfélkapun hol láttad?


Nem véletlenül az adó(folyó)számlát nézted?


Visszaigénylésnél mindig a bevallás beérkezését követő 30 napon belüli utalásnál nem kell az államnak késedelmi kamatot fizetnie. Ha később utal, mint 30 nap, akkor felszámolnak rá késedelmi kamatot. Bár ilyen alacsony banki kamat mellett elenyésző összegről beszélünk akár hosszabb késés esetén is.


A kamatfizetési kötelezettség miatt igyekeznek 30 napon belül maradni.

2018. jún. 7. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Az eSzja-nál néztem, de annyira nem értek hozzá... De majd kiderül akkor.

2018. jún. 7. 07:20
 4/6 anonim ***** válasza:
Tavaly febr. 10-én adtam be a bevallásomat (könyvelőn keresztül), könyvelő eltolt valamit, én már nagyban vártam márc. eleje körül a pénzt - erre kiderült, hogy módosítani kell, könyvelő módosított, jött NAV-os befogadó nyilatkozat, aztán a vége az lett, hogy ápr közepe felé kaptam meg, a módosítástól számított 34 napra, kamat nélkül.
2018. jún. 7. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Nekem eddig minden évben elcseszték, ezért is rohangáltam utána, ennek ellenére még így is javításra szorult (3x voltam bent.)

De elvileg a 10-ei már rendben volt, azért nem is értettem, mi ez a 22-e...

Tavaly nem is emlékszem, mikor utaltak.

2018. jún. 7. 10:49
 6/6 anonim ***** válasza:

" a módosítástól számított 34 napra, kamat nélkül."


Nem azt kell nézni, hogy mikor kaptad meg, hanem az utalást mikor indították el. Ha az 30 napon belül volt, akkor nem kell kamatot fizetniük rá.

A NAV-os kiutalás nem olyan, hogy beüti a bankba az ügyintéző, aztán mehet. Magyar Államkincstár vezeti az állam számláját, oda indítanak egy "jelzést" a NAV-tól (ugye ide indít a kormányhivatal, a nyugdíjbiztosító, az egészségpénztár stb. is), hogy X. Y. számlájára kérik X. Y. összeget utalni. Aztán még idő kérdése, hogy a rendszeren mikor fut át.


Ha a NAV-nak bankon keresztül utalsz, akkor az a következő napon még csak az Államkincstárnál van, leválogatják éjszaka, aztán "megy" tovább a NAV-os számlára, ahova szántad. Kb. 2-3 nap az átfutás, nem pedig maximum 4 óra! :)


Postai utalás még több, az akár 6-7 nap is lehet.


A jegybanki alapkamat mértéke pedig annyira alacsony, hogy egy 20 ezer forintos visszaigénylés esetén ha 1 évet késnének a visszautalással, akkor is csak 360 forint körül lenne a késedelmi kamat rá.

2018. jún. 8. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!