Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Engedély nélküli webáruház...

Engedély nélküli webáruház üzemeltetése lehetséges?

Figyelt kérdés
Olyan interneten elérhető áruházra gondoltam, mint a többi átlagos. Ugyan úgy lehetne online rendelést végrehajtani és kérdezni is a termékekkel kapcsolatosan. A termékek külföldről lennének beszerezve. Csak postai úton vehetőek át a csomagok. A honlapon nem lenne személy azonosságra utaló információ. Telefon szám se, csak gmail és messenger. Nem adóznék, engedély nélkül működtetném a vállalkozásom. Lenyomozzák az IP-címemet, vagy hogyan kerítenek elő? Egy ilyen üzlet működtetése lehetséges hosszú távon? Az emag-gal, olcsóbba.hu-val, árukereső-vel, stb lehetséges a szerződés kötés ilyen feltételek mellett? Ez a kérdés régóta foglalkoztatott. Előre köszönöm, aki válaszol rá.

2018. jún. 9. 11:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
74%
Nem.
2018. jún. 9. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
97%
Hát, én, mint vevő biztosan nem rendelnék olyan helyről, aminek nincs elérhetősége! Ha nem stimmel valami, hova reklamálhatok? Az előre fizetést meg felejtsd el!
2018. jún. 9. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
64%

"A honlapon nem lenne személy azonosságra utaló információ. Telefon szám se, csak gmail és messenger. "


1.- kötelező feltüntetni - ha nem teszed, letiltja a webáruházat a fogyasztóvédelem (tárhely szolgáltatónál)


"Nem adóznék, engedély nélkül működtetném a vállalkozásom."


2.- adócsalás

3.- nyugta/számlaadási kötelezettség elmulasztása


" Lenyomozzák az IP-címemet, vagy hogyan kerítenek elő?"


Próbavásárlás: nem fogod tudni, hogyx a vevőd NAV-os-e vagy sem.


"Egy ilyen üzlet működtetése lehetséges hosszú távon? "

NEM.


"Az emag-gal, olcsóbba.hu-val, árukereső-vel, stb lehetséges a szerződés kötés ilyen feltételek mellett?"


Hogy akarsz szerződést kötni, ha nem vagy vállalkozó?

De a legfontosabb kérdés: miért venném meg tőled drágábban, ha az EMAG-tól is meg tudom venni, olcsóbban?


Az árukereső nem egy cég, hanem egy gyűjtő oldal.


Nem viccelek, ne próbáld meg, mert súlyos százezrekre - ha nem millióra) fognak büntetni érte.

Mot máj. 25-től vált kötelezővé az adatvédelmi törvény - eddig is volt, de most akár Uniós szinten is bírságolnak, nem kicsit!! (tudom, az a hír járja, hogy a magyar hatóság nem lesz szigorú - de állítólag az Uniót nem hatja meg, hogy a magyarok nem készültek fel rá - volt rá 2 év!!)

2018. jún. 9. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
74%

Ja, és ha most arra hivatkoznál, hogy de magad is láttál több ilyent is, akkor a válaszom: igen, lehet, hogy láttál, de azt már nem fogod látni a "kirakatban", amikor megcsípik és százezres, milliós büntiket kap:


[link]

2018. jún. 9. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, de a kérdés arra irányult, hogy hogyan kaphatnak el, ilyen bűncselekmény elkövetése miatt. A NAV hogyan kap el, ha rendelés esetén csak egy csomagot kapnak a termékkel együtt? A vásárlók bizalmától, most tekintsünk el, a kérdés csak elméleti, eszem ágában sincs ilyesmibe vágni.
2018. jún. 9. 12:50
 6/13 anonim ***** válasza:
64%
"NAV hogyan kap el, ha rendelés esetén csak egy csomagot kapnak a termékkel együtt?" - Gondolod, hogy pont a NAV nem tudja visszakövetni a pénz útját, akár előre fizetéssel, akár utánvéttel történt a fizetés? Nyomozó hatóságnak pedig, bűncselekmény esetén a bank biztos köteles kiadni a számla tulajdonosát!
2018. jún. 9. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
77%

Erre is válaszoltam a 3-as válaszomban- csak figyelmesen el kéne olvasni: próbavásárlás.


És hiába húztok le 33%-ra, akkor is az igazat írtam - max Ti nem tudtok róla.

Nem baj, működtessétek szabálytalanul a webáruházakat, csaljatok adót, aztán majd gyertek ide siránkozni, hogy milliós büntit kaptam, meg "nem tudtam", jaj, most mit csináljak. Íme:


https://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__adozas-ko..


Tessék, a jogsértő webáruházak linknél rá lehet kattintani a pólós linkre, ahol meg lehet találni a határozatban a 3.-ik oldalon, az indoklásnál, hogy próbavásárlással bukott le az illető:

[link]


Higyjétek el, nem unalmamban és ráérő időmben jöttem ide "riogatni", csak azt szeretném, ha nem lennének annyira tájékozatlanok az emberek üzletileg és ha csak egy kicsit is hozzá tudok járulni ahhoz, csak pár embert meg tudok menteni, hogy beleszaladjanak százezres bírságokba, már nem hiába írogatok itt :-)

2018. jún. 9. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
45%

"A NAV hogyan kap el, ha rendelés esetén csak egy csomagot kapnak a termékkel együtt? "


Tudod a postai csomagok címzésénél feladó is kell nem csak címzett. Még ennyit sem tudsz?

2018. jún. 9. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
83%

""NAV hogyan kap el, ha rendelés esetén csak egy csomagot kapnak a termékkel együtt?""


Úgy, hogy nem adsz számlát.

Jogosulatlan tevékenység - mert nem vagy vállalkozó-, adócsalás (mert nem adózol), nyugtaadás, számlaadás elmulasztása: ez eddig 3 büntetési tétel - önmagában is százezreket "ér"

Aztán vélelmeznek egy bevételt és az után is adóznod kell - még ha nem is volt annyi bevételed.


Ezen kívül a webáruházadat üzemeltetni kell valahonnan: a NAV-nak pedig MINDEN SZOLGÁLTATÓ KÖTELES KIADNI az adatokat: akár a Vateráról, akár egy email szolgáltatóról, akár tárhely szolgáltatóról van szó.


Na, arról már nem is beszélve. hogy mégis hova érkezik a pénz, ha megrendel valaki valamit? Más személy számlájára? Akkor azt a más személyt fogják elővenni, az meg Téged - ha nincs szerencséd, akkor nem kicsit, hanem nagyon, mert a NAV ráveri a büntetést.


Gondolkodjál már, ember!! :-)

Interneten MINDENNEK NYOMA VAN! - még ha nem is hiszitek el.

2018. jún. 9. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
A nyolcas válaszoló legyen szíves a személyeskedést befejni, úgy gondolom normálisan kérdeztem. Nem ilyen hangnemben vártam a választ.
2018. jún. 9. 13:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!