Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Melyik adózási formát érdemes...

Melyik adózási formát érdemes választani, ha valaki az Upworkon szerzett jövedelme után akar adózni? (Havi 20000–25000 forint jövedelem esetén. )

Figyelt kérdés

Az interneten számos cikket elolvastam az Upwork utáni adózást illetően, azonban gyakorlatilag mindenhol az egyéni vállalkozós katázást írták, hogy aszerint kell (vagy érdemes) adózni. Ami az én esetemben havi 50000 forint adót jelentene. Azonban örülök, ha havonta 20000–25000 forintot össze tudok havonta szedni Upworkon. (Magyarán az egyéni vállalkozós katázás teljes anyagi csőd lenne.)

Nos, szóval: Aki ért az online távmunka adózásához az tudna-e ajánlani egy olyan adózási formát, ami nem lenne anyagi csőd az úgynevezett kiskeresetűek számára? Ha igen, akkor mi a neve, hol tudnék bővebben utána olvasni és mit/hogyan/miképp kell a NAV felé ügyintézni az adózási formával és a jövedelemmel kapcsolatban?

Az, hogy magánszemélyként vagy egyéni vállalkozásként csinálnám-e az attól függ, hogy melyik érné meg (bár számomra az is elég lenne, ha nem lenne teljes anyagi csőd az adott adózási forma 😀).



2018. jún. 12. 17:25
 1/9 Ypszilon1980 ***** válasza:
A NAV-hoz bemész és elmondják. De úgyis kell könyvelő is. Van amúgy nem KATA adózási forma is.
2018. jún. 12. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Ypszilon1980 ***** válasza:
Mondjuk nem tudom mi ez az upwork, de ha külföldről származó jövedelem, akkor az 18% asszem.
2018. jún. 12. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

ma 20:26: Hetekkel ezelőtt bementem a NAV-hoz, azonban ott nem tudtak válaszolni (még úgy is, hogy szegény kiscsaj nem győzött telefonáni :'-(). Azt lett mondva menjek el könyvelőhöz. Azonban könyvelőhöz nem tudok elmenni, mert nincs pénzem megfizetni. Ha lenne pénzem könyvelőre akkor nem itt kérdeznék. Örülök, ha levegőre van pénzem.


ma 20:29: Szabadúszó munkavállalóknak nemzetközi "munkaközvetítő" weboldal.

2018. jún. 12. 21:29
 4/9 Ypszilon1980 ***** válasza:
Akkor marad a fekete meló. Nálunk a NAV igaz csak az adózási formákról tud infót adni, de képben vannak, azért vannak, ez a feladatuk. Sajnos a könyvelő amúgyis elkerülhetetlen lenne, ha legálisan akarod csinálni. De megértelek, ezekhez kell pénz sajnos.
2018. jún. 12. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Mihez kell a könyvelő? Mi olyan elkerülhetetlen benne?
2018. jún. 13. 08:49
 6/9 Ypszilon1980 ***** válasza:
Egyrészt mivel feltetted a kérdést, ezért ezekkel nem vagy tisztában. A könyvelő meg tudja neked mondani személyre szabottan, hogy mit válassz, melyiket, nagyon sok opció van,nélküle te nem tudod eldönteni, ráadásul ő elintéz helyetted mindent.
2018. jún. 13. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Jó hogy nem vagyok vele tisztában, szinte alig találok adózással kapcsolatos anyagot az interneten, amit találok az is szinte a tényleg nagy keresetűekhez szól. "Naprakész" adózással kapcsolatos könyvet sem sikerült találnom, amit a könyvtárból kikölcsönözhetnék. Ha lennének megfelelő anyagaim, akkor nagy eséllyel én is el tudnám dönteni, hogy melyik adózási forma lenne számomra a megfelelő választás. Csak nem tudom, hogy hol juthatnék olyan anyaghoz hozzá, amikhez a könyvelők jutnak hozzá. Valahogy nagyon el tudják rejteni a tudásukat.
2018. jún. 13. 14:56
 8/9 Ypszilon1980 ***** válasza:
48%
Ezt én nem azért írtam, hogy ez gond, csak amiatt, hogy a könyvelő tudja neked megmondani. Egyébként nálam úgy volt, hogy felkerestem egy könyvelőt, megbeszéltük, hogy mi nekem a legjobb és utána mondta, hogy gondoljam át, hogy akarom-e, hogy legyen-e a könyvelőm.
2018. jún. 13. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Én is meg tudnám mondani, ha rendelkezésre állnának számomra a szükséges információk. A Google sok sallang találatot dop ki, így nehéz a keresés.
2018. jún. 19. 11:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!