Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha itthon bevagyok jelentve...

Ha itthon bevagyok jelentve teljes munkaidőbe, de hónapokig nem dolgozom, Ausztriában vállalhatok teljes munkaidőre bejelentett munkát?

Figyelt kérdés
Magyarországon csak részmunkaidő megengedett mellette, de ha külföldön, konkrétan Ausztriában vállalok munkát akkor annak az itthoni adózási rendszerhez van valamennyi köze? megoldható lenne?
2018. jún. 13. 21:17
 1/4 anonim ***** válasza:
Ennek így semmi értelme. Az van belejelentve, aki dolgozik, amúgy az csak valami adminisztrációs hiba vagy trükközés. Egyébként meg semmi nem korlátozza, hogy teljes munkaidő mellett egy másik teljes munkaidős állást is vállalj.
2018. jún. 13. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

"Magyarországon csak részmunkaidő megengedett mellette"


Ez sosem volt így. Több teljes munkaidős állásod is lehet, ezt jogszabály soha ne tiltotta, ha meg tudtad oldani.


Lényegtelen, hogy van-e itthon jogviszonyod vagy sem, ha a két országban lévő munkádat el tudod látni, hát legyen!


"itthoni adózási rendszerhez van valamennyi köze"


Persze. Az itthon megszerzett jövedelmed mellett a külföldön megszerzett jövedelmet tájékoztató adatként fel kell tüntetni a bevallásban, ha olyan országban dolgozol, amelyiknek Magyarországgal van kettős adózást elkerülő egyezménye. Ha nincs, akkor itthon is adózni kell a külföldön megszerzett jövedelmed után.

Ausztriának van ilyen egyezménye Magyarországgal... :)

2018. jún. 14. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Kedves 1. válaszoló, de, van értelme. Hivatásos vagyok, felfüggesztve. Bevagyok jelentve, de nem dolgozom. Nincs szó adminisztrációs hibáról, se trükközésről.

Mindkettőtöknek: azért kérdezem, mert eddig minden állásinterjún azt közölték velem, hogy így sajnos nem lehet megoldani, kizárólag részmunkaidőben. Köszi a tájékoztatást!

2018. jún. 14. 12:08
 4/4 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy "katonáéknál" más a helyzet, de alapból nem csak részmunkaidőben lehet másik jogviszonyod.

Az a munkáltató, aki ezt állítja, nincs tisztában a jogszabályokkal, leragadt valahol még a szocializmusban. :)

A hivatásosokra előírt külön jogszabályokkal nem vagyok tisztában, ha vannak ilyenek, lehet, hogy nálatok másképp van. Bár én ezt kétlem...


Én azt tudom, hogy Nekem semmilyen más jogviszonyom nem lehet a mostanin kívül. Az én munkám ilyen... :)

2018. jún. 15. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!