Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mennyire figyeli a nav a...

Mennyire figyeli a nav a bankszámlákat? Sok felesleges holmim van amit el szeretnék adni.

Figyelt kérdés
Tudom hogy 600ezer forintig lehet adómentesen eladni évente. Mennyire biztonságos ezt az összeget átlépni? kb 2 millió forintnyi felesleges holmim van, 99%ban utalással fizetnének, ezért kérdezem hogy mennyire figyelik a bankszámlákat.

2018. júl. 7. 13:25
 1/10 anonim ***** válasza:
48%
Külön ember van arra, hogy csak a te bankszámládat nézze.
2018. júl. 7. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
29%
Nem értem ezt a 600.000 forintos határt, nem jövedelem után kell adózni? Ha én veszek egy elefántot 3 millióért, de megbánom és nem tudom eladni csak 2.500.000-ért, akkor miért kéne adóznom. Adózni akkor kéne, ha 3.700.000-ért venné meg valaki. Akkor van száz adóköteles jövedelem. Vagy rosszul tudom?
2018. júl. 7. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
feleslegesen ne írjatok, aki tud válaszolni az írjon, aki nem az ne.
2018. júl. 7. 15:12
 4/10 A kérdező kommentje:
600ezer felett kell adózni akkor is ha nincs jövedelmed. ekkora ge*ik. és te másról beszélsz, az 1 nagy értékű dolog ott máshogy működik. én 1000 kisebb dolgot akarok eladni.
2018. júl. 7. 15:15
 5/10 anonim ***** válasza:
A banknak akkor kell jelentenie a NAV-nak, ha kiugró pénzforgalmat tapasztal.
2018. júl. 7. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Lehetőleg ne naponta 40 ember utaljon neked (most mondtam egy számot) és amit lehet, inkább bonyolíts készpénzben aztán jó napot. Elhiheted, nem fognak ezzel foglalkozni, kivéve, ha mondjuk már a pl 7. tévédet adod el.
2018. júl. 7. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Évi 600 ezer forint BEVÉTELIG a magánszemélynek nem kell az eladott ingóságai után SZJA-t fizetni, és bevallani sem.


600 ezer forint BEVÉTEL felett JÖVEDELMET kell számolni belőle. Jövedelem = Bevétel - elszámolható, igazolt költség (amennyiért vetted például az eladott ingóságot), vagy számlák, bizonylatok hiányában a bevétel 25 %-a lesz a jövedelem.


Bevallásban kell szerepeltetni, de a kiszámolt SZJA összegéből csak a 32 ezer forintot meghaladó összeget kell megfizetni.


Ezt szépen le kell vezetni a bevallásban még akkor is, ha nem lesz fizetendő SZJA, és akkor is, ha lesz... :)

2018. júl. 10. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Egyébként a NAV sehogy nem figyeli a bankszámlákat, mivel nincs rálátása egyikre sem.


Ha valami más okból gyanús neki, akkor bekéri Tőled visszamenőleg a bankkivonataidat. Ha nem biztosítod, akkor az akadályoztatása miatt bírságolhat, vagy pedig a számládat vezető banktól kéri be azokat, ami a ritkább eset. Általában az adózótól kéri be...

2018. júl. 10. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 xswerdy ***** válasza:
az ilyen saját dolgot kicsit nagyobb tételben árulókra nem a számlamozgásuk alapján figyel fel a NAV, hanem ha a hirdetési felületen azt látja, hogy éppen 328 használt tárgyadat árulod, és még mindegyiken rajta van a cimke...
2018. júl. 13. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2018. júl. 19. 15:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!