Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Még az idén be kell fizetnem...

Még az idén be kell fizetnem az adót?

Figyelt kérdés

Most nyáron adtam el a tulajdonomban álló házat, és mivel 5 éven belül történt, így tudom, hogy adóköteles az az összeg, amennyivel ez alatt az idő alatt emelkedett.

A NAV oldalán található kalkulátorral már ki is számoltam, mennyi lesz ez az összeg, csak azt szeretném tudni, hogy még idén be kell nyújtanom az erről szóló adóbevallást?



2018. júl. 23. 14:07
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem, majd 2019. májusban kell a 2018. év összes adóköteles bevételedről elszámolnod, és ami annak a végén majd kijön fizetendő összeg, az akkor kell befizetned.
2018. júl. 23. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Tehát akkor együtt, a többivel. Rendben, köszönöm! :) Én is így értelmeztem, csak nem voltam benne biztos.
2018. júl. 23. 14:19
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Így van jövőre kell mert minid az előző évi adót valljuk be.
2018. júl. 23. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2018. júl. 23. 15:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!