Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » A szegedi Konzolvilágban van...

A szegedi Konzolvilágban van lehetősèg ÁFA-visszaigènylèsre alkalmas számlát kèrni?

Figyelt kérdés

2018. júl. 29. 09:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Miért ne lenne?
2018. júl. 29. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Sosem kèrtem mèg olyat sehol,ès nem tudom, hogy minden üzletben van-e rá lehetősèg, tehát elèg hülyènek jövök ki, de azèrt köszönöm a választ! :)
2018. júl. 29. 09:50
 3/11 anonim ***** válasza:
Ha cégként vásárolsz olyat kapsz, ha magánszemélyként akkor nem, mert nincs jogod hozzá.
2018. júl. 29. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Áfa visszaigénylésre alkalmas számlát magánszemélyként is kérhetsz, viszont ha nem vagy gazdálkodó (legalább adószámos magánszemély), akkor semmit nem tudsz kezdeni vele.

Az ÁFA visszaigénylésre alkalmas számla technikailag annyiban különbözik a sima nyugtától, hogy rajta van a neved és a címed.

2018. júl. 29. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
3, mszemélyként pont úgy joga van számlát kérni, mint gazdálkodó szervezetként.
2018. júl. 29. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Szerintem a kérdező olyan áfa-visszaigénylésre gondolt, ami arról szól, hogyha kiviszed a terméket külföldre (EU-n kívülre), akkor a magyar határon visszakapod az áfát. Gondolom Szerbiáról van szó.
2018. júl. 29. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Vagyis a határon lepecsételteti a formanyomtatványt, kivisz a terméket és akkor legközelebb a bolt visszaadja az áfát. Azt hiszem, ez csak 54ezer forint felett működik, de mindenképp érdemes az adott boltot megkérdezni.
2018. júl. 29. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Igen igen, szerbiai vagyok, ès ha a hataron igazolják,hogy kiviszem a termèket, akkor visszaigènyelhetem az áfát (magánszemèlykènt is). Èn ìgy tudom
2018. júl. 29. 18:26
 9/11 anonim ***** válasza:

#3-s voltam. Igen, szép és jó amit írtak, csak ez így nem igaz. A számla nem elég, hanem kellenek kiléptető okmányok, amit a határon le kell bélyegeztetni, egy példányt odaadni.

Ennek a kiállítást a helyszínen kell kérni a számlával. Szinte 100%, hogy ezt neked helyben senki nem fogja kiállítani.

Szerb lakcímmel kell rendelkezni, és nem dolgozhatsz az EU-ban.

Majd ha kiléptetted, utána visszajöhetsz.

Na, aki ezt a tortúrát senki nem fogja megcsinálni.

2018. júl. 29. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Teszem hozzá, ezen felül a boltra plusz adminisztráció jut, és ha nem jártasak benne el fognak hajtani, hívd őket fel.
2018. júl. 29. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!