Megvalósítható-e ez?

Figyelt kérdés
Szóval mennék az Egyesült Államokba november elején meglàtogatni a pàrom. Arra gondoltam, hogy veszek ott egy telefont mert hàt ùgyis olcsòbb ott... A kèrdèsem az lenne, mi lenne ha vennèk mondjuk 5 darab 2018as 15inches MacBook Prot, 2400 usd darabja, nyilvàn salestax ràjàtszik mèg (Bloomington,Minnesotaba latogatok). Szòval nèztem a magyarorszàgi àra ugyanennek a laptopnak 900 ezer HUF... Szòval több mint 200 forintal olcsòbban hozzàjuthatok.. Ezeket a laptopokat kibontatlanul eladnàm, csak 5 darab lenne, szòval nem tùl nagy cucc eladni kicsit olcsòbban mint az apple store àra ès voila. Ez egyèbkènt ìgy megvalòsìthatò? Mert ebben az esetben fedeznè az amerikai utamat aminek őszintèn nagyon örülnèk.
2018. aug. 1. 03:08
 1/5 anonim ***** válasza:

"Szòval több mint 200 forintal olcsòbban hozzàjuthatok.."


200 forint(t)al? Hát... biztosan megéri. :)

2018. aug. 1. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
200 ezer bocsànat... elìrtam.
2018. aug. 1. 05:23
 3/5 A kérdező kommentje:
Ja és annyi, hogy mivel ebből profitot termelek kell e adòzni magyarorszàgon is?
2018. aug. 1. 05:26
 4/5 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%
5db Macbookot nem hiszem, hogy áthozol úgy, hogy "nincs elvámolnivalóm". Nem igazán fogják elhinni, hogy mind a sajátod, főleg bontatlanul. Szóval számold rá, hogy befizetsz 27% ÁFÁ-t, valószinűleg valamennyi vámot is (nem tudom hány % a vámkulcsa, 0-12% között szokott lenni mindennek). Már jó 850-nél tartasz (ha csak az ÁFÁ-t számolom). És akkor még ott van az, hogy vajon vonatkozik-e rá az Apple garanciája, mivel mégiscsak nemhivatalos importból van. Ha meg még adózni is akarsz hozzá, akkor már bőven buksz a dolgon.
2018. aug. 1. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Vigyél egy vagy kettő darabot. Ne ötöt. Abban is van már haszon.
2018. aug. 1. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!