Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés

A kérdés

Ha veszek 1 lakást 12 millióért mennyi illetéket kell utána fizetni?

Ha testvér a testvérnek ajándékoz 1 lakást kell fizetni valamit?

2018. aug. 10. 13:02  Privát üzenet  

A válaszok
Én úgy tudom ha első lakás és 15 millió alatti akkor 2% egyéb esetben 4%. Az egyenes ági rokonok közötti ajándékozás esetén elvileg nem kell az állam felé fizetni pénznél, lakás átíratásnál nem tudom van e valami költség az átíratáson kívül.

A válaszíró 84%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/7Időpont 2018. aug. 10. 13:23 Privát üzenet
A testvér nem egyenesági rokon, úgyhogy kell fizetni ajándékozási illetéket, ami 18%.

A válaszíró 76%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/7Időpont 2018. aug. 10. 14:51 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Kik az egyenesági rokon?

# 3/7Időpont 2018. aug. 10. 20:25 Privát üzenet
[link]

# 4/7Időpont 2018. aug. 10. 21:37 Privát üzenet
szülő illetve a gyereked

A válaszíró 71%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/7Időpont 2018. aug. 11. 09:37 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Akkor a testvérem nem egyenesen ági rokon?

# 6/7Időpont 2018. aug. 12. 03:27 Privát üzenet
Te értelmi fogyatékos vagy?

# 7/7Időpont 2018. aug. 12. 08:49 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Hogy kell illetéket fizetni, ha előbb veszek egy ingatlant, és csak utána adom el a régit?
Testvér örökölt testvértől egy házat. Megoldható lenne-e, hogy ne kelljen utána olyan sok illetéket fizetni?
Kell illetéket fizetni? Ha valakinek van a bankszámláján pénz és meghal, az örökösnek kell fizetnie utána illetéket?
Ha a nagymamámtól örököltem egy ingatlanrészt kell utána illetéket/adót fizetni?
Vásároltam egy házat, viszont most 1 hónap után el szeretném adni. Milyen járandóságot kell fizetnem utána? (adót vagy illetéket)
Ha a lakásom elajándékoznám a szüleimnek, akkor kell utána fizetni illetéket, vagy bármilyen összeget?

Kérdések az Üzlet és pénzügyek rovatbólKérdések az Adózás, könyvelés rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!