Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Családi adókedvezmény. Nem...

Családi adókedvezmény. Nem tudunk megegyezni a férjemmel hogy ki igényelje?

Figyelt kérdés
Válófélben vagyunk és eddig én igényeltem, a 2 gyerekünk után. Ütéssel fenyeget ha nem mondok le róla, meg azzal, hogy aláírja helyettem a papírt. Most munkahelyet váltanék. Ilyenkor újra kell igényelni? Más is volt így? Hogy oldódott ez meg?
2018. aug. 20. 06:26
 1/1 anonim ***** válasza:

"Ütéssel fenyeget ha nem mondok le róla"


Nem csodálom, hogy válni készülsz. :(


Muszáj megegyezni, egyébként később lehet belőle gond.

Az ezzel kapcsolatos nyilatkozat II. blokkjában kell a "másik" félnek aláírásában megerősítve nyilatkoznia, hogy tudomásul vette azt, a társa igényli a kedvezményt, és milyen mértékben.


A férjed ezt készül helyetted aláírni, ami konkrétan okirat hamisítás, amit a törvény büntet.


Az új helyen újra kell igényelni a kedvezményt.

Azt írod, eddig Te igényelted, szerintem folytonosságban követhető egy jogvita esetén, hogy mi volt az eredeti megállapodás kettőtök között. A problémás résznél pedig már kirajzolódik, hogy a válás miatt borult az egész.


Egyébként ha mindketten érvényesítitek a kedvezményt, akkor az adóhatóságnál ez ki fog bukni idővel (az informatikai rendszer összevezeti). Behívnak benneteket nyilatkozattételre. Na majd ott kénytelenek lesztek rendbe tenni a dolgot.


Sajnálom, hogy ilyen helyzetbe kerültél, szemétkedő, bosszúálló embernél rosszabb nincs a világon...

2018. aug. 20. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!