Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Adószámlán 98000 ft túlfizetés...

Adószámlán 98000 ft túlfizetés van, ezt valaki meg tudná magyarázni? Munkanélküli voltam és fizettem magam után a tb-t, ebből jött össze, hogy van ez?

Figyelt kérdés

2018. aug. 21. 13:54
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha SZJA-n van, akkor biztos nem.


Ennyi infóból lehetetlen megállapítani, mi tértént, a NAV ügyfélszolgáéat biztos segít

2018. aug. 21. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Milyen adónemen/adónemeken van?

Bejelentkeztél TB fizetésre, vagy csak utaltad a pénzt?

2018. aug. 21. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
10032000-06056229 Ez a középső, igen be voltam jelentkezve
2018. aug. 21. 14:30
 4/7 A kérdező kommentje:

[link]


bocs ez lemaradt

2018. aug. 21. 14:32
 5/7 anonim ***** válasza:
57%
Ebből az látszik, hogy egyrészt van SZJA többleted, másrészt az eü. szolgáltatási járulékból hiányod van. Gondolom az utóbbi világos, hogy miért. Előbbinél meg látszik, hogy már az idei évet is 54000 forint többlettel kezdted, és még érkeztek befizetések is, viszont az adóbevallásodat úgy adtad be, hogy nem keletkezett fizetnivalód. Ebből még mindig nem lehet egyértelműen megmondani, mi lehet a gond, tippelni azt tudom, hogy esetleg EFO keretében foglalkoztattak, te fizettél be SZJA-t év közben, de az adóbevallásodban nem tüntetted fel, mint adóköteles jövedelmet.
2018. aug. 21. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem is túlfizetésem van és még nyomozom. Nem tudom, ha fizettem, aztán nem, aztán megint én fizettem akkor minden alkalommal be kell újra jelentkezni?
2021. aug. 25. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
78%

2020.július 01-ig minden alkalommal be kellett jelentkezni az eü. szolgáltatási járulék fizetésére, ha kötelezett voltál rá, valamint kijelentkezni alóla, ha már nem, kivéve, ha munkaviszonyt létesítettél, mert az automatikusan "intéződött" a NAV részéről.


Minden bejelentkezésről és kijelentkezésről határozatot hozott a NAV, amit az adózónak kiküldött. Tehát mind a kötelezettség keletkezéséről, mind annak megszünéséről is.


Ha ilyeneket nem kaptál, akkor érthető, hogy túlfizetésed van, hiszen kötelezettséget nem írtak elő hozzá, vagy nem minden időszakra írtak elő a bejelentkezések hiánya miatt.


Az ilyen "betegségek" elkerülése végett hozta azt az intézkedést a kormány, hogy 2020. július 01-jétől már nem kell bejelentkezni-kijelentkezni, mert a NEAK intézi ezeket a rendszerében nyilvántartott jogviszonyok/ellátások figyelembevételével. Viszont ezekről szintén értesít írásban a NAV.


Mivel ez a szabály 2020. július 01-jétől hatályos, ezért az előtte lévő időszakot érintő problémák kiküszöbölését nem tudja megoldani. Azokkal még sokáig vacakolni fognak mind az adózók, mind az állami szervek, mire helyére kerülnek a dolgok.

2021. aug. 26. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!