Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ilyen esetben kell valamilyen...

Ilyen esetben kell valamilyen engedély?

Figyelt kérdés
A kézművesség az egyik hobbim. A házunk minden szobáját az én képeim díszítik, viszont a hely korlátozott. Ha készítek egy újabb képet, egy másikat le kell vennem a falról, így már egy bőröndnyi megunt képem van. Ha ezeket feltöltöm meskára, és esetleg eladom, akkor előtte kellene szereznem valamilyen vállalkozói engedélyt?

2018. aug. 28. 12:42
 1/8 anonim ***** válasza:
43%

Minden jövedelem ami az értékesítésből származik adóköteles.

Tehát ahhoz hogy eladhass és adózhass adószám kell,amit csak úgy kapsz ha vállalkozó leszel.

Ha viszont úgy gondolod hogy nem adózól a nav bármikor több százezres bírságot szabhat ki rád.

2018. aug. 28. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
70%

Konkrétan engedély nem kell, viszont:

Ha keveset adsz el és azt sem valami rendszeresen, adószámos magánszemélyként is végezheted.

Ha gyakran és rendszeresen adsz el, akkor viszont ki kell váltani a vállalkozói státuszt.


[link]

2018. aug. 28. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
47%

Az adószámos magánszemély adózása rettenetesen bonyolult ezért ezt még a könyvelők is nehezen javasolják és utána vállalják el.

A legegyszerűbb és egyben legalacsonyabb adózás egyéni vállalkozóknak a kata havi 50 ezer amiben minden benne van kivéve a helyiadók pl. iparűzési adó. Ha viszont munka mellett akarod akkor havi 25 ezerre csökken az összeg, de mindkettő esetben ezt az összeget havonta fizetni kell akkor is ha nincs bevételed ill. ha kevesebb mint az adó.


Egyébként nem értem minek kellett lepontozni.

2018. aug. 29. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
40%
Ha mellékállásban lenne vállalkozó, akkor a kérdező esetében egyáltalán nem biztos, hogy a KATA a legjobb megoldás. A KATA akkor éri meg, ha átlagban havi szinten megvan kb. 80-100ezres bevétele és nem nagyon tud költséget elszámolni. Ha ennél kisebb a bevétel, jobban jár ha SZJA-ásként adózik az EV után. (Esetleg még azzal lehet KATÁS-ként trükközni, hogy néhány hónapra szünetelteti a vállalkozást, ha tudja előre, hogy akkor nem lesz bevétel.)
2018. aug. 29. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Az SZJA szerinti adózás kettős adózási kötelezettséget tartalmaz.


Egyrészt tartalmazza a vállalkozói tevékenység után megfizetésre kerülő adót, mely 2017-ben 9 %. (vállalkozói SZJA)


Másrészt az osztalékot megillető magánszemély adózási kötelezettségét, amely 2017-ben 15 %. (vállalkozói osztalék alap SZJA)


Negyedévente SZJA előleget kell fizetni.


A vállalkozói osztalék alap után további 14 % egészségügyi hozzájárulást (EHO) is - 450.000 Ft felső határig - meg kell fizetni. Ezen összegbe azonban beleszámít, az egyéb jogviszonyokban megfizetett egészségbiztosítási hozzájárulás és a százalékos EHO is.


A százalékok tavalyiak, nem tudom változott-e.

Nem valószínű hogy olcsóbban ki lehet jönni ezzel az adózási formával sőt szerintem ez költségesebb.

De mindegy előtte mindenképp beszélj könyvelővel ő megmondja mi neked a legjobb.

2018. aug. 29. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Megkérdeztem a navnàl és az adószámos magánszemélyt ajánlották. Azt mondták, akkor kell előleget fizetnem, ha meghaladom a 10 ezer forintot a negyedévben. Kétlem, hogy ez megtörténne. A vállalkozói azért nem jó, mert egész évben összesen nem jönne ki például 30 ezer ft bevétel, sőt diák vagyok, nem dolgozom, úgyhogy hamar lenullázódnék.
2018. aug. 29. 23:54
 7/8 anonim ***** válasza:
Ne a navot kérdezzd hanem egy könyvelőt.
2018. aug. 30. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Érdekes, hogy a NAV-nál nekem is az adószám kiváltását javasolták magánszemélyként, csak azt nem mondja egyik sem, hogy annak megítélése, hogy mi számít rendszeres üzletszerű tevékenységnek, az változó.


Mert ha folyamatosan van fent terméked a Meskán, míg el nem adod, akkor az már rendszeres tevékenység, míg ha évente 3x kimész a bolhapiacra vagy kézműves vásárra piacozni, akkor elegendő az adószám, hiszen alkalomszerű.


Esetleg a vaterát és a jófogást ajánlom, bár ott jórészt használt dolgokat keresnek az emberek. Egyébként vállalkozói kiváltása és tételes elszámoláson alapuló adózást javaslok

2018. szept. 7. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!