Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mit jelent a éves nettó...

Mit jelent a éves nettó árbevétel?

Figyelt kérdés
Több cégnél is olvastam már, hogy több milliárd az éves nettó árbevétele. Nem értem, hogy pontosan mit jelent ez. Ez az összeg a tulajdonosé, és ebből már adózott?
2010. jún. 21. 17:09
 1/4 anonim ***** válasza:
13%
A kiadások és bevételek különbsége a nettó árbevétel. Adózni pedig ezután az összeg után kell.
2010. jún. 21. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
köszi
2010. jún. 21. 18:53
 3/4 anonim ***** válasza:
81%

Az értékesítés nettó árbevételeként kell kimutatni a szerződés szerinti teljesítés időszakában az üzleti évben értékesített vásárolt és saját termelésű készletek, valamint a teljesített szolgáltatások árkiegészítéssel és felárral növelt, engedményekkel csökkentett - általános forgalmi adót nem tartalmazó - ellenértékét. (számviteli tv.)

Lefordítva és leegyszerűsítve: értékesíti a termékeit, szolgáltatásait a cég, amiből árbevétele származik, és azért nettó, mert nem tartalmazza az Áfa-t.(egy könyvelő)


Nem értem, miért válaszol olyan, aki nincs tisztában a számviteli alapfogalmakkal.

2010. jún. 22. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
82%

Hogy a kérdésed második felére is válaszoljak:

éves nettó árbevétel+egyéb más bevételek

-költségek

=adózás előtti eredmény

Ebből fog adózni a vállalkozás.

(nagyon leegyszerűsítve)

2010. jún. 22. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!