Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mitől ilyen alacsony az infláció?

Mitől ilyen alacsony az infláció?

Figyelt kérdés

Folyamatosan elég alacsonyan van az infláció már évek óta. Volt amikor mínuszban volt, tehát gyakorlatilag csökkentek az árak.


Én személy szerint nem ezt látom. Azt látom, hogy pl. 2014-ban 35 ezret fizettem az albérletért. Most ugyanazért 155 ezret. Ugyanebben az évben egy csap felszereléséért 3000 forintot kért el a vízszerelő, most ugyanaz a vízszerelő 13000 -et.


Ez hogy az Istenbe lesz évi maximum 1-2%-os áremelkedés?



2018. szept. 19. 23:10
 1/8 anonim ***** válasza:
52%
A kormánypropaganda szokás szerint hazudik. Plain and simple.
2018. szept. 19. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
46%
Orbán Viktor Miniszter Elnök Úr személyes közbenjárására!
2018. szept. 20. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
61%

Az infláció mérésekor a KSH egy kosarat mér, nem csupán az ingatlanok és a szolgáltatások árait. Tehát valami drágul, más pedig olcsóbbá válhat.


Az oldalukon pontosan megnézheted a módszertant és a kosár tartalmát.

2018. szept. 20. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Statisztikával bármit be lehet bizonyítani, sőt, ugyanakkor annak ellenkezőjét is.

Ezért van az, hogy én csak annak a statisztikának hiszek, amit ÉN hamisítok!

2018. szept. 20. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%

[link]

Itt tudsz olvasni a mérési módszerről. Troll kollégánk "

Orbán Viktor Miniszter Elnök Úr személyes közbenjárására!" hozzászólása a tudtán kívül nem hülyeség: "2012-től a hazai fogyasztói árindex nem tartalmazza a saját lakásszolgáltatás imputált bérleti díját, amely korábban a szolgáltatások főcsoportban jelent meg." - azaz az albérlet (aminek az ára valószinűleg a legtöbbet emelkedett az elmúlt években) ára nincs benne a fogyasztói kosárban (mondjuk több ember nem lakik albérletben, mint amennyi igen). Viszont gyakorlatilag nem, vagy alig emelkedett sok élelmiszer ára. A kenyér se lett sokkal drágább (most a legegyszerűbb fehérkenyérről beszélek), a hozzávaló liszt sem, a cukor talán még olcsóbb is, az energiaárak sem nőttek, lehetne folytatni a sort. Sajnos az inflációs kosár egyáltalán nem mindenki fogyasztási szokásait tükrözi. Ez egy átlag, mint sokminden más. A te többszáz százalékos emelkedéseidre jön néhány csökkenés vagy stagnálás, és az átlag máris 1-2%.

2018. szept. 20. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
76%

Ahogy itt előttem is jól leírták, az a nyitja a dolognak, hogy a KSH-nál elég kreatívak, hogy lehet az általuk számolt inflációt "lefaragni". Úgy állítják össze a fogyasztói kosarat, hogy épp kihagyják az lényegesen emelkedő tételeket. Helyette persze egyre nagyobb súlyt kap a rezsi, internet, műszaki cikk stb. Szerintem élelmiszernél is kínosan ügyelnek arra, hogy a kosárba csak pont azok a termékek, termékkategóriák kerüljenek, amik pont nem emelkedtek sokat.

Pártutasításra kell tartani a szintet, nehogy a valódi adat kikerüljön, hogy már jóval túlfűtöttebb a gazdaság annál amit valójában bír, és kvázi ketyegő bombán ülünk. Ezért is léptek ki tömegesen a KSH-ból azok, akik komolyan vették a munkájukat, mert ekkora kamuba már nem mertek belemenni.

2018. szept. 21. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Alacsony az infláció? Ezt melyik meséskönyvben olvastad?

Ja, Orbán-propaganda!

Oké, nincs több kérdésem...

Inkább hiszek a húsvéti nyusziban.

2019. aug. 17. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

NEM alacsony az infláció, kérdező, ezt csak a Viktátor meg a sleppje állítja

a valóságban pont hogy magasabb, és drágult is minden, a lakások, albérletek ötszörösen is drágultak

de a benzin, kenyér, szolgáltatások díja is (nesze neked rizsacsökkentés)

az alacsony infláció ugyanolyan szavazatszerző néphülyítés mint az 1 millió új munkahely volt, abból is milyen sok megvalósult, igaz?

egy szó nem igaz abból amit a kormány állít, az se igaz, amit kérdeznek

2021. jan. 23. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!