Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Egyéni vállalkozó megcsinálhat...

Egyéni vállalkozó megcsinálhatja a könyvelését?

Figyelt kérdés

Igazából nem okozna gondot a bevallásokat beküldeni, a naplókat vezetni akár programmal, vagy anélkül sem.


Viszont mintha lenne egy 20 milliós összeghatár a bevételekre ami felett kötelező könyvelőt alkalmazni úgy rémlik és ezt átlépem.


2018. okt. 10. 10:09
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
34%
A kérdés alapján nem kéne...
2018. okt. 10. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

"Viszont mintha lenne egy 20 milliós összeghatár a bevételekre ami felett kötelező könyvelőt alkalmazni úgy rémlik és ezt átlépem."


Ez most komoly? 20 milliós bevételnél nem telik egy könyvelőre - inkább megkockáztatod, hogy nem ismered az összes érvényben lévő adózási szabályt, stb. és pár százezerre lehúz majd a NAV?

Hát, erre inkább nem mondok semmit - de gondolkodj el azon, amit írtam.

2018. okt. 10. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Nem arról van szó, hogy telik-e. Eddig 6 milliót fizettem ki könyvelésre. Az effektív munka ezért kb. egy nap havonta. Miközben eddig mindegyik könyvelőm követett el olyan hibát amit még magam is elkerültem volna.


Mindent be tudnék küldeni és tudnék vezetni, de ennyiből akár egy tanfolyamot is elvégeznék.

2018. okt. 10. 13:56
 4/16 anonim ***** válasza:

Kritérium:


[link]

2018. okt. 11. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
91%

EV nem tartozik a számviteli törvény alá, nem is kell éves mérleget, beszámolót készíteni, tehát nem kötelező a mérlegképes könyvelő.

Viszont nem árt, ha van könyvelő (viszont a fenti miatt végül is nem kötelező hogy regisztrált, mérlegképes legyen):

-át tudja nézni a naplókat, bevallásokat, vagy akár el is készíti.

-ha ÁFA alá tartozol, akkor különösen érdemes, mert ÁFA területen a hiba utáni bírságok is nagyobbak

(és ha alanyi mentes vagy, az csak belföldön él! Külföldi ügyletek esetén előfordulhat, hogy különféle ÁFA bevallásokat (65, A60, MOSS stb. )is kell beadni)

-tudsz kihez fordulni, ha valami nem tiszta

-ha hibázik és felelősségbiztosítása is van, nem ér kár

-egy könyvelőnek sok üzleti ismerőse van, akár üzleti kapcsolat kiépítésében is segíthet

2018. okt. 11. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Köszi a választ, az utolsó szerintem egy olyan aki tényleg képben van hogyan is működnek a dolgok. Nagyjából ezt tartom reálisnak. Jó ha van könyvelő.


A valóságban nincs annyi változás mint ahogy azt sokan hiszik. Elővettem egy tíz évvel ezelőtti járulék bevallást, olyan nagyon sok minden nem változott a mostanihoz képest. Az áfa bevallások detto. Naplókat ugyanúgy kell vezetni. Ezeket beküldeni nem egy agysebészet és 6 milliót erre kifizetni az kicsit erős. Aztán ellenőrzéskor vagy hadrafogható aki könyvelt vagy nem. Lehet nem is él extrém esetben. Volt már amikor oda is magam mentem. Megmondom őszintén, hogy valamit bemutatni amit magam csináltam, saját informatikával azt sokkal könnyebb amikor mindenről tudom mi miért hova, mikor mint valaki más művét előadni.


Csak azt akarom ezzel mondani, nem annyira egyértelmű ez a számomra legalábbis, hogy fizess aztán bízzál benne hogy jól van megcsinálva, hisz úgyis telik rá.


Pár hullámvölgyet meg csúcspontot átéltem és azt is gondolom nem mindegy hogy van egy patentül működő vállalkozás ami olcsón fenntartható és van benne tartalék, vagy egy tartalékok nélküli, de elvileg jól könyvelt vállalkozás aztán ha a könyvelő nyugdíjba ment, lecserélte a címét és a telefonját jó keresgélést ha szükség lenne rá.

2018. okt. 11. 11:55
 7/16 anonim ***** válasza:

A valóságban nincs annyi változás mint ahogy azt sokan hiszik.


tényleg nincs. Szórakozásból járunk képzésre.

2018. okt. 11. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Arra nem gondoltál, hogy egyszerűen rosszul és nem megfelelő szerződéssel, körültekintéssel választottál könyvelőt? (akár többször is).

Válaszolva a kérdésedre, nem, nem kötelező könyvelőt alkalmaznod, nyugodtan elkészítheted magadnak a bevallásokat.

Azt nem értem, hogy ha ismersz minden a vállalkozásodra vonatkozó jogszabályt, akkor azt is tudnod kellene hogy mikor és kinek kötelező a regisztrált mérlegképes könyvelő.

2018. okt. 12. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

# 7


A könyvelők járjanak is ez így helyes. Mivel nekik minden változással tisztában kell lenniük, nekem viszont elég csak a saját vállalkozásomat érintőkkel. Mindamellett ők másnak vállalnak munkát, én csak a saját ügyem intézem. Harmadrészt mivel pénzt kérnek azért amit csinálnak elvárható, hogy valami felelősséget is vállaljanak, tehát ez az alap minimum egy könyvelőnek, hogy vegyen részt a továbbképzéseken. Mindamellett én se vagyok beoltva minden képzés és tanulás ellen.



A másik dolog az, hogy attól még hogy ott ülnek a továbbképzéseken nem lesznek profik abban amit csinálnak. Olyan ez mint az iskolában, ha átlökdösik kettessel miközben azt se tudják hol vannak ugyanúgy megkapják a bizonyítványt és épp úgy vállalnak ügyfelet mint aki kiválóval végzett és tudja is mit csinál és megvan a szakmai fegyelem is.


# 8


Valószínűleg igazad van és tényleg rosszul választottam eddig háromszor, de sajnos ahol én élek és dolgozok fullon vannak a könyvelők. Bevállalnak amit csak tudnak, szépen el is úsznak. Kicsik, nagyok ugyanúgy. Felvenni meg nem hogy könyvelőt, de adatrögzítőt se tudnak az irodákba. Ezek a szép elvek, hogy majd mindenben rendelkezésre állnak kb. addig tartanak amíg leszerződsz. Utána jön a non-stop elhavazás. Ezért is jártam utána mindennek ami csak érintett eddig.


Azt nem mondom, hogy én mindent tudok és akkor minek is kérdezek itt ilyet, de végül is máskülönben mi most nem ütköztetnénk a véleményeket. Most jelenleg beszélgetünk, ha arra kerül a sor nyilván kikeresem a jogszabályokat. Van még két és fél hónapom ezt eldönteni. Olyan ember nincs aki mindent tud és nincs is rá szükség. Viszont olyan lehetek és akarok is lenni aki képes a felmerülő problémákat megoldani. Erre van esélyem.


Olvasgatva a könyvelők fórumait ott is elég sok kérdés felmerül, néha olyan is amit azért illene tudni. Ilyen alapon kérdezhetném én is, ha ők végzett könyvelők akik ügyfeleiknek dolgoznak mért nem tudnak egy csomó mindent és mért kérdezgetnek egymástól. Nyilván ugyanezért.

2018. okt. 12. 10:40
 10/16 anonim ***** válasza:

Bocsánat, de kiegészíteném:

....Harmadrészt mivel pénzt kérnek azért amit csinálnak elvárható, hogy valami felelősséget is vállaljanak, tehát ez az alap minimum egy könyvelőnek, hogy vegyen részt a továbbképzéseken....


Nem, ez nem az alap. Tudja már egy önálló könyvelő (értem ezalatt hogy nem alkalmazott) elvégezni azt a nyamvadt évi továbbképzést. Az alap hogy folyamatosan képezze magát, legyen egy felelősségbiztosítása, teljes körű könyvelési szerződése, és mellette specializálódjon valamilyen irányba, ne ész nélkül kapkodjon mindenfelé. Nem mellesleg azért ne feledjük, a könyvelő nem adótanácsadó, és nem TB és bérügyintéző.


Gyakorlatilag kell 2-3 szakmájának lennie alsó hangon, plusz mérhetetlen sok gyakorlattal rendelkeznie ahhoz hogy egyáltalán azt csinálhassa amit gyakorlatilag csinál.


Kíváncsi lennék, hogy hány könyvelő egyben adótanácsadó is? Holott minden könyvelő semmi másból nem áll de gyakorlatilag adótanácsadást csinál az adatrögzítés mellett, sőt 99,9%-ban bérszámfejtést is. Ne csodálkozz hogy valahol hiba csúszik a gépezetbe.



Azonban azt se felejtsük el hogy a kedves ügyfél mit vár? - és ez sajnos a nagy többség: gyorsan, tökéletes munkát, olcsón. Mindenre azonnal választ és természetesen 10x annyit mint amennyit a szerződés tartalmaz. Emiatt emiatt van tele a piac a hokedli könyvelőkkel, az otthon nappaliban gép előtt hunyorgó másodállású egyéni vállalkozókkal akik mennyiségi munkát végeznek, nem minőségit.

2018. okt. 12. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!