Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Megbízási jogviszony és a...

Megbízási jogviszony és a biztosítási kötelezettség?

Figyelt kérdés
Elkezdtem dolgozni egy munkahelyen, ahol igénybe veszik rám a 25 év alatti pályakezdő szocho támogatást, aminek a feltétele az volt, hogy bemenjek a NAV-hoz és kikérjek egy igazolást, hogy 180 napnál kevesebb biztosítási kötelezettséggel járó jogviszonyom áll fenn. Ezt ki is állították, de most tudtam meg, hogy a megbízási szerződéses dolgok csak később, év végén jelennek meg a NAV-nál. Mi van ha azzal túl léptem volna a 180 napot? Ezért nekem lehet bármi bajom? Vagy mit csinálnátok ti?
2018. okt. 11. 17:51
 1/2 anonim ***** válasza:

"de most tudtam meg, hogy a megbízási szerződéses dolgok csak később, év végén jelennek meg a NAV-nál."


Ez nettó baromság. A megbízási díj kifizetésekor kell vizsgálni hogy keletkeztetett-e biztosítási jogviszonyt. A kifizető be is kell hogy vallja ezt a a havi járulékbevallásban, így a NAV pontosan tudja hogy mikor mennyi biztosítási jogviszonnyal rendelkeztél.


Kiadta az igazolást akkor nem volt 180 nap. Semmi bajod nem lehet ebből mert nincs miből :)

2018. okt. 12. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ahogy előttem már leírták...
2018. okt. 12. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!