Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mi a NAV altal kuldott EAMBK...

Mi a NAV altal kuldott EAMBK rovidites?

Figyelt kérdés

A napokban kaptam az emailemre a navtol hogy elektronikus tarhelzemre kaptam egy ilyen “targyl” megjelolesu levelet hogy EAMBK. Sajnos fogalmam sincs hogy tudok az elektornikus tarhelyembe belepni nem is tudtam rola, de ha ugyfelkapus tema annak pedig a jelszavat nem tudom es elutaztam igy annak uj jelszo kereset sem tudom megoldani... irtam

Nekik levelet hogy kuldjek ki postai uton ha lehetseges, de addig is ha valaki tudja keremmirja mar meg!


2018. okt. 29. 11:47
 1/5 anonim ***** válasza:

Rákerestem a neten és íme:

"adók módjára behajtandó köztartozás" (elektronikus)


Bár régi a cikk, de bővebben itt olvashatsz róla:

[link]

2018. okt. 29. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
szemét, súlyadó, kamarai tartozás...
2018. okt. 29. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Így van.


E elektonikus (értesítés formája)

A adók

M módjára

B behajtandó

K köztartozás


Ilyesmi a szemétdíj, kamarai tagdíj, közigazgatási bírságok (gyorshajtás stb.), diákhitel, megelőlegezett gyermektartási díj, jogosulatlanul felvett egyéb, állam által fizetett ellátások (árvaellátás stb.).

2018. okt. 30. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Koszi a valaszokat

Utolag kiderult hogy egz kedves rendrosegen dolgozo illeto nagyon elbambulhatott ugyanis az egy honappal ezelott befiztett autós birsagommal gondolta in cassozni a kartyamat, felig sikerult, felig nem, de vegul nem ugy hogy gondolom valamit gyorsan visszapipalt a rendszereben :-)

Ja es hoyyatennem a 7500 forintbol gyorsan felpakoltak volna nekem igy 15ezerre a birsagot....


Szerencsere jogtalanul tevesztett az illeto es nem okozott felfordulast a kartyahasznalatomat illetoen:-)

2018. okt. 30. 18:36
 5/5 anonim ***** válasza:

Örülünk, hogy megoldódott a gondod.


"rendrosegen dolgozo illeto " visszapipált, meg inkasszált.


Ez tetszik. :)


Rendőrségen dolgozó nem tud ilyet tenni, mivel nincs rá jogosultsága. Az adóhatóság hajtja a tartozást. Valószínűleg gyorsan jelezték nekik, hogy "bocsi, de már nem tartozás a tartozás".

2018. okt. 31. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!