Milyen esellyel erdemes kuzdeni olyan alapon, hogy a bank 16 even keresztul nem kuldott ertesitest a tartozasrol es most koveteli a tobbmillios adossagot egy kulfoldre koltozott szemelytol?

Figyelt kérdés
az ados lenyegeben fizeteskeptelen a felajanlott torlesztoreszletet keptelen teljesiteni a vegrehajtok odahaza probalkoznak a behajtassal egyelore eredmenyrelenul...

#bank #kulfoldi ados #nem ertesitettek evekig
2017. nov. 6. 22:50
 1/6 anonim ***** válasza:
85%

Ügyvéd,

Adós bejelentette s lakcímváltozást?

2017. nov. 6. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
45%
Hogy jutott el egyáltalán végrehajtóig az ügy? 16 év alatt bőven elévült a tartozás. Kivéve, ha az adós elismerte, mert akkor behajtható. Tett az adós bármilyen nyilatkozatot, amikor 16 év után megkeresték? Ellentmondott a fizetési felszólításnak, ha kapott? Ha semmilyen módon nem ismerte el a tartozást, és/vagy ellentmondott, akkor kérni kell a végrehajtási eljárás megszüntetését elévülésre hivatkozva. Ehhez azért nem árt egy ügyvéd.
2017. nov. 6. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Sajnos nem evül el soha, mert diakhitelrol van szó...
2017. nov. 13. 20:52
 4/6 A kérdező kommentje:
Adós nem jelentette be a lakcimvaltozast.
2017. nov. 13. 20:54
 5/6 anonim ***** válasza:

Minden követelés elévül egyszer. Az általános elévülés 5 év. A Diákhitel sem valami különleges dolog ebből a szempontból.


Viszont ha nem jelentette be a lakcímváltozást, akkor a DH Központ jogosan vélelmezte, hogy a régi címre küldi az értesítéseket. Márpedig a régi Ptk. idején kötött jogügyletek esetén az értesítés megszakítja az elévülést.


Egyébként a DH-t konkrétan a NAV hajtja be, ha felmondásra kerül a szerződés, ebből a szempontból különlegesebb kicsit. Szóval nem végrehajtók teszik ezt (amúgy a végrehajtók nem próbálkozni szoktak, és egy tartozást mindenképp csak egy végrehajtó hajtja végre). A DH esetében nem is lehet arról szó, hogy követeléskezelőnek adták át az ügyet.


Egyébként eddig azt hittem, hogy valamilyen banki díjakat akarnak behajtani, mert pl. el lett felejtve a számla, aztán folyamatosan gyűlt a tartozás. De azért egy DH tartozás az nem olyan, hogy csak úgy elfelejti az ember, azt szándékosan kell "elfelejteni", ráadásul ha még lakcímet sem módosít hozzá, így azért úgy gondolom, hogy igenis megérdemli, hogy most rászálltak.

2017. nov. 13. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
nem jelentettem be a lakcimvaltozast csak ugymond eltuntem...kulfoldre koltoztem..
2017. nov. 30. 07:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!