Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Megéri könyvelőnek tanulni?...

Megéri könyvelőnek tanulni? Aki ezzel foglalkozik, mit szerettek benne? Nem unalmas?

Figyelt kérdés
Aki ezzel foglalkozik, mi az ami miatt szeretitek a munkátok? Nem unalmas egész nap a papír felett görnyedni? Megérné pénzügy számvitel, vagy mérlegképes könyvelőnek tanulni?

2018. nov. 19. 22:04
 1/3 anonim ***** válasza:
Anyagilag megéri, de rohadt sok munka, vannak nagyon stresszes időszakok. Van aki szereti, én nem bírnám csinálni.
2018. nov. 19. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Pénzügy-számvitelt végeztem, pár évig voltam könyvelő de már másik területen vagyok. Nagyon nem szerettem, az elején még érdekes volt de hamar kicsinált. Egyetemen nyomatták, hogy milyen jó a számvitel területén dolgozni, mert folyamatosan változik meg tele van kihívásokkal, de inkább rohadtul idegtépő csak. Bejönnek a törvényi változások és mindenki össze vissza értelmezi a dolgokat, nagyon rövid határidők vannak átállni, túl vagy a havi záráson és már szinte jön is a következő, az éves zárásról nem is beszélve (hála égnek hogy már nem vagyok könyvelő, lassan kezdődik újra az éves zárás/beszámolókészítés időszaka aka a földi pokol). Olyan szempontból unalmas, hogy gyakran ott egy rakat dolog amit le kell könyvelned és eszméletlen monoton, máskor meg éppen az a baj hogy haladnál a munkával de akkor akarnak meetingelni, ilyen-olyan problémában kéri valaki a segítséget vagy éppen te hívogatsz körbe mindenkit, mert valamilyen infó kéne. Arról nem is beszélve mekkora felelősséggel jár a munka. A fizu viszont tényleg jó, de nem feltétlen éri meg ha közben idegileg kikészít. PSZ szakot ha elvégzed valamilyen regisztrációs díj ellenében megkapod a mérlegképes papírt, most már minden egyetemen egységesen így van, szóval a diploma jobban megéri és akkor legalább ha mégse jön be a könyvelői állás még tudsz váltani. Vannak akik nagyon élvezik ezt a munkát (feltételezhetően mazohisták), szóval nem feltétlen rossz, meg a fizu se utolsó szempont, de ez nagyon személyiségfüggő. Könyvelő irodánál vagy kisebb cégeknél lehet nyugisabb, csak multik könyvelésén dolgoztam, de az bolondokháza.
2018. nov. 19. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én mérnökként végeztem el egy közgáz továbbképzést, majd önszorgalomból egy mérlegképes könyvelőit párhuzamosan.

Bedolgozok egy pici könyvelő cégnek, akik "szolgáltatóként" könyvelnek főleg egyéni vállalkozóknak, kisebb cégeknek. Három céggel foglalkozom, az ő könyvelési feladataik az enyémek. Esténként, hétvégén foglalkozom velük, napközben mérnökként dolgozom teljes állásban. Így együttesen a béremre nem panaszkodom. :) Az évzárás nem könnyű, de amúgy el vagyok. Közben a férjem is saját vállalkozásba kezd, úgyhogy pont jól fog jönni hozzá a tudásom. Valószínű ha ez beindul, akkor otthagyom a mellékes állásomat és inkább a családi cégünket építgetjük szabadidőnkben.

2018. nov. 20. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!