Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Az adóbevalláshoz ebben az...

Az adóbevalláshoz ebben az esetben mit kell beadnom a könyvelőnek?

Figyelt kérdés

Nem tudom számít-e, de vettem feleségemmel egy lakást hitelre 2017 elején - volt önerőnk is. Nem vagyok munkanélküli segélyre bejelentve, így regisztrált munkanélküli sem. Ellenben kijárogattam külföldre és kézhez megkaptam a pénzt amit ott kerestem,a TB-met pedig magam fizettem.


Ilyen esetben nem tudja valaki, hogy pontosan mit adjak be a könyvelőnek, kell-e egyáltalán valamit, pl. igazolást szereznem bárhonnan?


Tehát gyakorlatilag papíron egy éve lényegében nincs jövedelmem semmi. Amit ugye külhonban kerestem KP-ban megkaptam és el is költöttük rendszeresen,m abból éltünk lényegében.


A lakásról kell valamit vinnem a könyvelőnek? Mert az ugye nem bevételként jelenik meg az életemben, de valahol olvastam, hogy talán annak is kell az adásvételije,d e valaki okosabb okítson ki, köszi!



2018. jan. 27. 09:35
 1/2 xswerdy ***** válasza:
0%
ingatlan eladásnál keletkezhetne jövedelem, vételnél nem. Ha nincs jövedelmed, akkor adóbevallást sem kell készítened, könyvelőre meg alapvetően nincs szükség egy szja bevalláshoz.
2018. jan. 27. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
21%
Pontosan, mivel nem volt bevételed, adóbevallást sem kell beadnod.
2018. jan. 27. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!