Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Amennyiben valakinek tudomása...

Amennyiben valakinek tudomása van arról, hogy valaki évek óta milliós bevétel után nem adózik azt ismeretlenül, anonim módon be lehet jelenteni?

Figyelt kérdés
2018. dec. 25. 12:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
83%
Látom téged is átjár a karácsonyi hangulat.
2018. dec. 25. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Ha érdemben nem tudsz hozzászólni inkább maradj csendben. Köszi :)
2018. dec. 25. 12:26
 3/13 anonim ***** válasza:
83%

[link]


1.Névtelen bejelentést nem tudsz tenni

2. A vizsgálat lezártával , annak eredményét nem közölhetik veled

3. Ha mégsem Te vagy a bejelentett könyvelője aki teljes rálátással bír a komplex adózására ami alapjan alaptalan vádaskodás a bejelentésed , akkor ellened fognak eljárást indítani.


Boldog -áskálódásmentes- Karácsonyt! 😊

2018. dec. 25. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
70%

Azért lehet tenni névtelen bejelentést - max nem a honlapról kell indítani, hanem egy postai levél vagy külön erre a célra létrehozott e-mail formájában.


Bár én is úgy tudom, hogy a NAV nem foglalkozik névtelen bejelentésekkel.

Ezzel szemben viszont valószínüleg hivatalból BÁRMIKOR, BÁRKIVEL SZEMBEN indíthatnak egy egyszerű ellenőrzést. Aki vállalkozott már, tudhatja. Olyan, mint mikor felszáll az ellenőr a buszra. Nem gyanusít meg, hogy nincs bérleted, de be kell neki mutatnod, hogy van és érvényes. Ugyanígy ellenőrizhetik a könyvelést, a számlákat.

Ha több milliós adócsalás a tudomásukra jut, én el tudok képzelni egy ilyen vizsgálatot.


Volt már, hogy én is tettem névtelen bejelentést, igaz nem adócsalás volt, hanem egy szolgáltató visszaélései.

Biztosra akartam menni, ezért nem csak az ügyfélszolgálati címre küldtem el a bejelentést, hanem a fellelhető vezetők címeit is mind beletettem. Egy részük biztosan tojik rá, mondván, majd a kis ügyintéző megválaszolja. De elég jó esély van rá, hogy azért elolvassák, és adócsalásról lévén szó, egyik nagy vezető kiadja valami alatta lévő osztályvezetőnek, hogy járjon az ügy végére.

Szerintem ilyen nav-os email címeket nem bonyolult találni a neten, sőt valószínüleg a honlapjukon is van pár.


Érdekes dolog ez az áskálódásmentes karácsony duma.

Elsőre azt mondtam volna, igazad van, ne legyünk rosszindulatúak.

De álljon meg a menet! Ha én tisztességes adófizető állampolgár vagyok, aki bejelentett munkát végez, számlákat fiztet, és nagyon-de nagyon lassan jutok egyről a kettőre, nyögöm a lakáshitelem, akkor igenis az a normális, ha böki a csőröm, hogy a szomszéd vállalkozó a törvényt megkerülve evszi a harmadik BMW-jét és Balira viszi a szilikonos macáját havonta. És nem, ebben niincs irigység, sőt valószínüleg állampolgári kötelességem jelezni, hogy tudok egy törvénytelenségről. Ha tudok róla, és nem jelzem, akkor én is bűnrészes vagyok.

Politikai oldalról is meg lehet közelíteni, állandóan pampog mindenki, hogy milliárdosok országa vagyunk, meg a gazdagoknak mindent lehet. Akkor álljál a sarkadra, és tegyél ellene! Tegyél azért, hogy ez egy jobb ország legyen, és akinek pénze van, ne tudja megkerülni a törvényt! Vonatkozzon rá is ugyanúgy az adófizetés, mint rám, mert én is sokkal előrébb járnék, ha a havi béremből nem vonnák le a járulékokat. És szerintem ettől nem egy senkiházi névtelen feljelentő lesz az ember, hanem egy tudatos cselekvő állampolgár. Nem puffogni kell, hanem lépni. És hogy miért névtelen? Sajnos azért, mert ezeknek az alvilági mocskoknak a kicsinyes bosszújától joggal lehet tartani. Egy Molotov-koktél lazán berepülhet a szomszéd Józsi ablakán, akinek soha semmilyen alvilági kapcsolata nem volt, soha semmi törvénytelenséget nem követett el, de nyíltan bejelentette a milliárdos vállalkozó stiklijeit.


Én teljesen jogosnak tartom, hogy valakinek megszólal az igazságérzete, és ez a legkevésbé sem áskálódás.

2018. dec. 25. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

"De álljon meg a menet! Ha én tisztességes adófizető állampolgár vagyok, aki bejelentett munkát végez, számlákat fiztet, és nagyon-de nagyon lassan jutok egyről a kettőre, nyögöm a lakáshitelem, akkor igenis az a normális, ha böki a csőröm, hogy a szomszéd vállalkozó a törvényt megkerülve evszi a harmadik BMW-jét és Balira viszi a szilikonos macáját havonta. És nem, ebben niincs irigység, sőt valószínüleg állampolgári kötelességem jelezni, hogy tudok egy törvénytelenségről. Ha tudok róla, és nem jelzem, akkor én is bűnrészes vagyok."


Egyfelől megértelek. Én pl mostanában a Vaterán futok olyanokba bele, akik viszonteladásra vennének meg terméket, amit számla nélkül üzletszerűen árulnának tovább 10X akkora forgalommal, mint amit bonyolítok ott, miközben a vásárlók áfás számlát kapnak tőlem, a szállítási ktg-ről. Ehhez képest kifogásolja, hogy miért áfás a szállítási ktg miközben a vaterafutár nem is annyi, hanem 300 Ft-al olcsóbb, miközben a terméket jelentős felárral, ráadásul a hozzá tartozó alapvető kiegészítőket (értsd: laptop + töltőből a töltőt külön) ) a nagyker ár duplájáért kínálja, adót elkerülve. Megtehetném, hogy jelentgetem, de minek?! Mitől lesz nekem attól jobb vagy milyen kárt okoz igazából ezzel nekem?!


Másfelől, viszont nem adnék igazat ebben, ahogy indokoltam is az "áskálódásmentességet".


Nem tudhatod, hogy hány helyről és milyen módon kimutatott jövedelme származhat legálisan, a vonatkozó törvények megfelelő ismerete mellett, kihasználva az azok nyújtotta lehetőségeket és azok után hogy adózik. Magamból kiindulva 3 féle jövedelem szerepel az adóbevallásomban, és mind máshogy ( adott esetben más országokban is ) , máshol adózik.


Nem feltétlen tudhatod a szomszédodról , pláne "látásból" hogy hol és milyen érdekeltségei lehetnek.


Névtelenre valóban érdemben nem is reagálnak, de ha el is indul az eljárás, mert közérdekűvé minősítik,akkor sem fognak beavatni abba hogy mit találtak és mit szabtak ki rá.


Max ha cég, akkor a cégközlönyből tudsz következtetni. Én pl. idén jártam így az egyik ex-könyvelőmmel, akit azóta 5 évre eltiltottak a cégvezetéstől és a két cégéből az egyiket már meg is szüntették.

2018. dec. 25. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Egy helyről adózik a minimálbéres bejelentett munkahelyéről, a havi bevétele a viszonteladásokkal viszont millió körül mozog.
2018. dec. 25. 16:49
 7/13 anonim ***** válasza:

Az áfás részt bevallom, nem értem. Nem is merülök bele, annyit értek, hogy valaki illegálisan tolja, de nem jelented, mert neked attól nem lesz jobb. (nem feltétlenül értek egyet, de nem kötözködésből. Csak a tiszta versenyt alapul véve ha kiiktatnád a csalókat, akkor nagyságrendileg több vevőd lenne, hiszen kevesebb szereplős lenne a piac.)


Abban igazad van, hogy lehet legális jövedelme. Rendben. Attól még ellenőrizhetik, elszámoltathatják, ami legális, ahhoz nem nyúlnak.

Lehet, hogy alapból BMW-je lenne. De nem 3!

És hogy nem tudhatom, miből, honnan van bevétele.


De itt nem veszed figyelembe a kérdést: biztosan tudja a kérdező, hogy van törvénytelenség! Sok dolgot le lehet papírozni, de azért itt-ott kilóg a lóláb, millióknál még nagyobb a lebukás veszélye, és az adóellenőrök sem hülyék.


Én személy szerint utólag a NAV-tól nem érdeklődnék. Ne hozzák tudomásomra, nem tartozik rám. Ha valóban akkora bűnöző, akkor látni fogom, hogy jön a végrehajtó, vagy hogy emberünk hirdeti a kocsit, házat, mert 20 milliós bírságot szabtak ki rá.


És hogy jobb lesz-e nekem ettől? Relatív.

Nekem nem lesz több pénzem.

De megintcsak az igazságérzetet említeném. A cselekvést. A jogszerűséget.

Én szabálykövető embernek tartom magam, és beismerem, felháborít, mikor valaki valami ismerőse révén jut olyan előnyhöz, ami nem illetné meg. Az is felháborít, mikor kivárom a sorom a hivatalban vagy az orvosnál, és valaki odajön utolsónak, és be akar pofátlankodni. És ez a legtöbb embert felháborítja.

Nyuszika, ha nekem kötelező adót fizetnem, akkor neked is, a törvény mindenkire vonatkozik!

Kicsit más, de kapcsolódó: sok emberrel dolgozom együtt, némelyikük állandóan puffog, ez nem jó, az nem jó. De amikor lehetőség van véleményt mondani, vagy bármin változtatni, szerinted az ilyen ember kinyitja a száját? Természetesen nem. Hiszen akkor esetleg történne valami, és akkor utána nem lehetne tovább nyafogni meg mindenki mást hibáztatni.

Tenni kell azért, ha változásokat akarunk elérni.

Munkában, barátságban, párkapcsolatban. Üzleti életben meg főleg. Ha csak ülünk és szemlélődünk, jön a nagy hal, és bekap.

2018. dec. 25. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom, nekem sincs jogsim még, mégis már a második kocsit vettem meg. Igaz a Vaterából, az annyira marginális rész.


Egyszerűen adódhat olyan helyzet, hogy a vállalkozásban van annyi plusz, amit jobb elkölteni és vállalkozáson belül elszámolni a költségeit, fenntartását és ha kell ha nem venni pl még 1.2 kocsit, mint kivétként leadózni. Ergo a fenntartása neki mint magánszemély, vagy maga a kocsi(k) egy fillérébe sem fog kerülni.

2018. dec. 25. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Tényleg nem tudhatjuk.

De ha szabálytalanságot gyanít a kérdező, próbáljon tenni ellene.

2018. dec. 25. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
És honnan tudod hogy mennyit adózott, nem publikus adat.
2018. dec. 25. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!