Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha kriptovalutát akarok...

Ha kriptovalutát akarok vásárolni, majd drágábban eladni, milyen módon kell könyvelnem/adóznom/bármit magánszemélyként?

Figyelt kérdés
Arra gondoltam hogy megpróbálok venni egy kis kriptovalutát és várni egy picit, hogy hátha drágábban tudom eladni. A véleményekre ezzel kapcsolatban nem vagyok kíváncsi, tudom hogy rizikós, a kérdés hogy erre kell-e adóznom vagy van-e ezzel bármi teendőm vagy simán elég a banki költségeket fizetni. (paypal, otp)

2019. jan. 2. 18:44
 1/6 anonim ***** válasza:

Kell. Szoktak próbálkozni hogy megkerülik, aztán vagy bebuknak vagy nem.

Számít az is milyen formában teszed.

Ha csak veszel, majd később eladod, ritka esetekben akkor elég adószámos magánszemélyként csinálni. Ennek nincs költsége.

Ha gyakori adásvételről van szó akkor az már kereskedelmi tevékenység és vállalkozóként kell csinálni.

Az adó évről évre változik, tavaly 30% alatt volt valamivel és több mindenből tevődött össze.

Ellenben ez már nehéz ügy vagy könyvelőt fogadsz havi 10-20 ezerért vagy megpróbálod te kihámozni a jogszabályokat, pontosan hogyan kell aztán vagy belefutsz egy bírságba vagy nem.

Egy bizonyos bevétel fölött eleve érdemes a vállalkozói mert egyes termékeket el lehet számolni benne s ez adót csökkent.

2019. jan. 4. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Milyen termékeket lehet elszámolni egy olyan üzletágban, amiben semmi kézzelfogható nincs? Csak egy számítógép kell hozzá, az már van.

Egyébként alkalmanként szeretném csak ezt csinálni, 1-2x, kipróbálni kezdetben hogy mennyire profitáló ez.

2019. jan. 5. 17:12
 3/6 anonim ***** válasza:

számitógép, monitor, meghajtó lényegében majdnem minden számitógép alkatrész.

mobiltelefon

elvileg üzleti vacsora is


a pontos szabályozást adott évben kell tudni ehhez kell egy könyvelő.

e én még olyanról is hallottam, hogy ha van vállalkozóid és földed akkor ha kiváltasz egy bizonyos tevékenységi kört akkor adókedvezményt kapsz. s ehhez termelned sem kell az a követelmény hogy legyen a neveden föld és bizonyos besorolás alatt legyen.

na ehhez kell jó könyvelő - havi 20 000-ért - hogy ilyeneket megmondjon.

esetenkénti egy-két eladással viszont még a könyvelő havi díját se fogod kitermelni valamint nem lesz miből annyi adót csökkenteni amennyit lehetne.

szóval így ahogy te teszed az ingyenes adószámos magánszemély státusz kellene azzal azonban semmit se tudsz elszámolni.

nem tudom biztosra de lehet még a bitcoin vételi árát se vonhatod le a bevételből.

az biztos hogy igazolnod kell honnan vetted és mennyiért másképp úgy veszik hogy 1 Ft-ért vetted a legelején az összeset.

2019. jan. 5. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

alkalmanként megteheted hogy veszel s nézed mennyit ér. amíg nem váltod forintra, bevétel sincs így adókötelezettség sincs.

kicsi összeget kivehetsz a bitcoin automatákból is az nem kereskedelmi tevékenység, nem kell hozzá vállalkozói talán magánszemélyként is elszámolhatod árfolyamnyerességként.

a gond az hogy csak talán és belefuthatsz bírságba ha mégse, s könyvelő elvileg biztosra tudja hogyan, hogy nem de ő meg ezt pénzért tudja.

ha a navnál érdeklődsz ők is a sötétben tapogatóznak találgatnak, de adott esetben bírságolni azt tudnak.


a lényeg hogy csak bizonyos méretek fölött tudod úgy csinálni hogy nyerseséges is és legális is legyen. egy bizonyos méret alatt e kettőből csak az egyiket választhatod.

2019. jan. 5. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem tudom mit írnak az előttem lévők, de nem értek velük egyet.

Ha átváltod a pénzed pl: euróba majd 2 év múlva visszaváltod és ezzel nyersz mondjuk fél milliót, akkor semmit nem kell adózni! Nem is tudják nyomon követni ha nem bankon vagy honlapon keresztül csinálod, hanem bemész a "bódéba"!

2019. febr. 22. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

tévedés. az árfolyamnyeresség adóköteles.

más a "nem kell" és a "nem követhető" fogalom.

itt jön be az hogy elvileg nem követhető a gyakorlatban attól függ hogyan és kitől vesszük a bitcoint eurot vagy bármit.

a másik pedig az mennyit nyerünk.

ha 20 milliót nyersz s lakást veszel belőle meg fogják kérdezni milyen adózott jövedelemből vetted.

ha nem volt annyi amiből megvehető lett volna a lakást, akkor gáz van.


"ha nem követhető, akkor is CSAK akkorát hazudj a NAV-nak, ami igaz is lehetne"

2019. febr. 22. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!