Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Google playre csináltam/progra...

Google playre csináltam/programoztam egy alkalmazást és fizetős a letöltése. Szja-t kell utána fizetnem? Vagy mik a teendők?

Figyelt kérdés

2019. jan. 4. 21:07
 1/3 anonim ***** válasza:
Kutya nem fogja nézni
2019. jan. 4. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Már 20-an vették és 3990 az ára. 1 hét alatt. Szerintem év végére félhegek, mert már milliós összeg is befolyik ebből és mégis magánszámlámra megy.

Biztosan kell adózni, na de hogy? Könyvelőt felkeresek, ő fizetség ellenében természetesen megcsinál mindent és nem kell agyaljak ezen? Gondolom neki csak a bevételekről a számla bizonylatot kell megmutatnom

2019. jan. 4. 22:19
 3/3 anonim ***** válasza:

# 1/2 teljesen igaza van. Generálj Transferwise-on egy IBAN-t, oda utald a pénzed. Amikor onnan magadnak utalod, akkor látja bárki.

Ha meg a szabályos utat akarod választani, a NAV a követekzőket fogja mondani: váltsd ki a vállalkozásod (azt hogy önálló tevékenységből származó jövedelem is lehet, sokszor elfelejtik), utána adószám, számlatömb, ma már számlázó program, azt bejelenteni, mindent határidőben, bármilyen késénél bírságolhatnak és számlázd le a googlanak amit fizet. Ismerősöm ellenvetése: de a google nem kér róla számlát - ignorálva. Azóta is minden hónapban megírja a tömbbe a google-tól kapott összeget és otthagyja a számlatömbben. Hogy ennek mi az értelme? Ezt nem kérdezik meg, de beléd köthetnek száz apró dologban. Tudod más országokban (Anglia, Németország), azt mondja, amíg kicsi vagy, csináld, aztán majd ha megnőttél akkor elkezdünk gondolkodni és akkor már Te is meg tudsz fizetni valakit, hogy mit és hogy csináld. Ott az összeg pl. 9.000 EUR. (éves adómentes jövedelem határa) CSak tájékoztatásul

2019. jan. 5. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!