Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mitől lesz jobb egy cégnek,...

Mitől lesz jobb egy cégnek, ha KATÁ-s egyéni vállalkozóként dolgozom be nekik, mintha simán csak alkalmazott lennék?

Figyelt kérdés
A cég ahol dolgoznék csak úgy alkalmazna, ha csinálok egy KATÁs egyéni vállalkozóit. Mit spórolnak ők ezzel és nekem miben lehet ez rossz?

2019. jan. 6. 06:15
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
69%

9, csak attól, hogy egy helyre számláz, nem lesz munkaviszony.

Nekem pl fakitermelőm van, kizárólag egy partnernek számláz (erdőgazdaság), senki másnak. És most volt jogkövetési, nem volt gondja. Egyéb feltételek is vannak, aminek megfelelhet, nem csak a számlázás.

2019. jan. 6. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
10, bőven milla felett áfás, és van 40%-os adója. Biztosan megéri?
2019. jan. 6. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
33%

A fakitermelő feltehetően saját eszközzel dolgozik.


Egy munkáltató viszont biztosítja az eszközöket, ami már elsődleges jegy a megállapításhoz.


A havi 1 milliós bevétel, még ha szolgáltatás is tisztán elég gyanús,hogy vagy kamu, vagy ennyire nincs tisztában az egyéb lehetőségekkel, pláne hogy így szeptembertől már 40% -os extra adót meg áfakörösség válva áfát is fizetnie kell. Ha csak a 8 millió feletti részekre befizeti ezeket, nem marad meg tisztán 1 millió a zsebébe. Ahhoz igencsak túl kellene lépnie a 10 milliós bevételt.

2019. jan. 6. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
69%

A fakitermelő feltehetően saját eszközzel dolgozik.


nyilván, erről beszélek. A számlázás egy partnernek csak egyetlen jegy, ami alapján minősítenek. Ha másnak megfelel, a kutyát nem érdekli, ha egy helyre számláz.


Én könyvelőként is voltam katás, enyém a laptop, enyém a program, akkor könyveltem le a számlákat, amikor akartam, ez máris két feltétel. ÉS csak egy helyre számláztam...

Nem kell félni attól, ha valakinek egy vevője van, csak akkor a többi legyen oké.

2019. jan. 6. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
49%

"Katásként, ha egy helyre számlázol az bújtatott munkaviszonyak veszi a nav"


Ez nettó baromság.

2019. jan. 6. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
#15 annak veszi, ha nem felelsz meg kettőnek abból a 6 (?) pontból, de neked kell bizonyítani.
2019. jan. 7. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!