Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Netto számlát kaptam, van...

Netto számlát kaptam, van teendőm?

Figyelt kérdés
Terveztettem valamit egy mérnökkel. A díja 50000 forint volt, gondoltam +áfa, de nem, mert ő nullás számlát állít ki. Ez jó hír, de most akkor mi teendő (ha van egyáltalán)? Jómagam magánszemély, kvázi szimpla vásárló vagyok. Ki rendezi az áfát, és hogyan? (Nem vagyok képbe, gondolom lejött.)
2019. jan. 10. 01:21
 1/6 anonim ***** válasza:
Gondolom, alanyi adómentes az ember
2019. jan. 10. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Feltehetőleg
2019. jan. 10. 06:27
 3/6 anonim ***** válasza:
Nincs teendőd. Áfa tartalma nincs, így azt nem fizeti senki. Ha pl katás a vállalkozó ő a Kata befizetésével letudja az adókat.
2019. jan. 10. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nézd meg a számlát, rá van írva, kisadózó vagy hogy "AA" mint alanyi adómentes vagy bármi?

Amúgy ha ennyire nem érted, célszerűbb lenne a mérnököt megkérdezni, nyilván nem véletlen állítja így ki, de lehet pont elfelejtette ráírni, hogy pl. kis adózó.

2019. jan. 10. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Így van: KATA-s adózásnál a számla kiállításakor az ÁFA résznél AAM (Alanyi AdóMentes) jelölést kell alkalmazni és az ÁFA összegénél pedig egy áthúzott 0-ának kell lennie. Elvileg a szabályos kiállítású számlán a "kisadózó" megjelölésnek is szerepelnie kell - ezzel jelöli, hogy KATA-s adózó.

És nincs semmi teendőd.

2019. jan. 10. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Oké, köszönöm! Így már világos! Üdv.
2019. jan. 10. 12:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!