Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Családi adókedvezmény 2019....

Családi adókedvezmény 2019. Ahhoz, hogy a teljes egészében én kapjam meg mit kell kiválasztani?

Figyelt kérdés

1 gyerekünk van, eddig mindig úgy töltöttem ki a nyomtatványt, hogy egyedül kívánom érvényesíttetni, 1 fő kedvezményezett eltartott után, a férjem pedig aláírta a II. részben, hogy ezt tudomásul veszi.

Ebben az évben azt mondták, hogy azt kell kiválasztani, hogy közösen kívánjuk érvényesíttetni, a többi részt ugyan úgy kell mint az előző években, tehát én nyilatkozom, hogy 1 fő kedvezményezett eltartott után, a férjem pedig kitölti és aláírja a II. részt, vagyis, hogy tudomásul veszi, hogy én az I. blokkban meghatározott mértékben kívánom igénybe venni.


A kérdésem: Így is én fogom teljes egészében megkapni, vagy így fele-fele arányban fog majd ez megjelenni a nettó bérünknél?



2019. jan. 11. 11:55
 1/6 anonim ***** válasza:

Fel kellene rúgni a holdra az első hülyét, aki kitalálta, hogy így kell kitölteni.

Közös nyilatkozatot kell adni, ez van a törvényben, egyes agyasok szerint ez azt jelenti, csak közösen lehet érvényesíteni... A közös nyilatkozat azt jelenti, mindkét fél aláírja.

Egyedült jelölj, és küldd hozzám a bérest (gondolom, Kincstár...)

2019. jan. 11. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Igen Kincstár.

Azért lenne fontos, hogy én vegyem egyedül igénybe, mert a férjem minimállal van brjelentve (mint nagyon sokan akik maszeknál dolgoznak), de valamennyivel többet kap, ha adókedvezmény miatt nő a nettója azt sajnos nem kapja meg, az a főnöke zsebében marad 😕, és a a valamennyivel több amit kap sajnos nem olyan sok, hogy ne vennénk észre a havi 5000 Ft hiányát.

Tehát ha jól értelmezem akkor ha a közös jelölöm be, akkor bizony rosszul járok.

2019. jan. 11. 16:05
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem jársz rosszul, csak nem igazat írsz be. :)

MErt mindenképpen kell összeg vagy létszám, amire kéred az érvényesítést, és nekik azt kell figyelembe venni. Az nem közös, hogy neked 66.670 neki nulla, csak a kincstár szt. De ha beírod, nekik ennyit kell figyelembe venni, nem érvényesíthetnek kevesebbet.

2019. jan. 11. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Tehát ne azt jelöljem be, hogy 1 gyerek után, hanem az összeget írjam be.
2019. jan. 11. 16:17
 5/6 anonim ***** válasza:
a szakértelmüket ismerve jobban jársz (tisztelet a kivételnek, mert persze van, csak kevés)
2019. jan. 11. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítséged.
2019. jan. 11. 16:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!