Gregor555 kérdése:

Melyik éri meg jobban?

Figyelt kérdés
KATA-s vállalkozó vagyok, mellette 4 órában van bejelentett munkaviszonyom is. A kérdésem az lenne, hogy ha megszüntetem a kata-t és a díját inkább külön számlára helyezném lekötve, jobban járok-e mint így , hogy bejelentve fizetgetem a járulékokat az államnak. Felmerült olyan lehetőség is, hogy 2 részmunkaidős állásom lenne, így a Kata csak 25 000 ft lenne havonta. Tudom, hogy piti dolgok de kezdő vállalkozó vagyok, egyenlőre csak szeretném tisztán látni a dolgokat, hogyan járnék jobban.

2019. jan. 15. 10:47
 1/3 anonim ***** válasza:

Állampapírba rakva a havi 50-et természetesen jobban jársz.


Ha 40 évig fizeted a KATA-t akkor 50 évig kell nyugdíjasnak lenned hogy visszajöjjön amit befizettél.

2019. jan. 15. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Es a tevekenyseget, amit most KATAskent vegzel, hogyan folytatnad, hogyan adoznad?
2019. jan. 15. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Havi 25-t is félre rakhatsz, ha szja szerinti adózásba lépsz át és nem kataba maradsz, amikor meglesz így a biztosítási jogviszonyod.

Mivel kezdő vagy -és minden forint számít - ráadásul visszaforgatva a bevételt, fejlesztheted a vállalkozásod is, hogy később főállású vállalkozó legyél, de már stabil működéssel.

2019. jan. 15. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!