Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Meddig adómentesek az adásvéte...

Meddig adómentesek az adásvételek?

Figyelt kérdés
Ha eladok dolgokat pl online piactereken, meddig nem kell adót fizetnem? Legutóbb valami 600ezer forint/év összegre emlékszem, hogy addig nem vagyok adóköteles. Megvan még ez az érték, vagy változott?

2019. jan. 18. 18:48
1 2
 11/14 Pupusz ***** válasza:
Kft-vel, havi 10.000db üveggolyó eladása lenne a megoldás. Feltéve, hogy van rá megfelelő kereslet. Meg mellette még sok minden más értékesítése.
2019. jan. 27. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Utolsó: Oké, ezt értem. De akkor mégis milyen üzleti forma lenne a megoldás, ha havonta csak pár tucat apró ajándéktárgyat vagy kézműves dolgokat akarok eladni? 20-30ezer forint havi keresetkiegészítésről lenne szó, vagyis ez lenne a cél.
2019. jan. 29. 05:38
 13/14 anonim ***** válasza:

Ha van főfoglalkozásod - mert ez még nem derült ki -, akkor mellékfoglalkozású vállalkozóként, tételes költségelszámolással talán megúszható olcsóbban - de akkor minden hónapban be kell küldeni a NAV-nak a bevallást (bevétel, kiadás, stb), amihez azért nem árt egy könyvelő.

Ja, és nem tudjuk, hány éves vagy: vállalkozóit csak 18 felett lehet kiváltani.


Esetleg adószámos magánszemélyként csinálhatod még, de ez eléggé vékony jég, mert a NAV könnyen rád süti, hogy üzletszeráűen adsz el és akkor meg vállalkozóit kellett volna kiváltani.

2019. jan. 29. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Természetesen van főfoglalkozásom, csak mellékesben gondolkodom. 31 éves vagyok.
2019. jan. 29. 14:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!