Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Van valakinek ötlete, hogyan...

Van valakinek ötlete, hogyan kellett volna szakdolgozatomban elemeznem a nonprofit szervezet jövedelmezőségét?

Figyelt kérdés
Szakdolgozatomban nonprofit szervezet beszámolóját elemeztem. A bírálatban negatívumként említi az egyik bíráló, hogy a nonprofit szervezet jövedelmezőségét úgy elemeztem, mint egy profitorientált vállalat jövedelmezőségét.Megnéztem több nonprofit szervezet kiegészítő mellékletét, és mindegyikben szerepeltek az általam alkalmazott jövedelmezőségi mutatókból (árbevétel arányos, töke arányos, eszköz arányos és élőmunka arányos jövedelmezőségi mutatók). Nem találok könyvet arra vonatkozóan, mégis milyen jövedelmezőségi mutatókat várhatott a tanár. A beszámoló elemzésről szóló könyvekben nem említik, hogy nonprofit szervezetnél máshogy kell eljárni. Aggódom, mert ezt a tanárt jelölték ki a vizsgabizottságba is. Így 100%, hogy fel fogja hozni ezt a témát kérdésként a védésnél. Sajnos nem tudom a helyes megoldást. Nem fogok tudni mit válaszolni. :( Valakinek valami ötlet?
2019. jan. 21. 13:14
 1/2 anonim ***** válasza:

Csak egy tipp: Nem lehet, hogy az a baja, hogy a magyarázatokat, meg a számok alapján levont konzekvenciákat, túlságosan a profit orientáltságra hegyezted ki,a pl. a társadalmi szerepvállalások és célok megvalósíthatóságának bemutatása helyett ezekből a mutatókból?!


Nonprofitnál a gazdasági tevékenység és jövedelemezőség a célkitűzéseket kell szolgálja, és végeredményben azt kellene lehet bemutatni, hogy pl. az egyes gazdasági tevékenységeinek az árbevétel/tőke/eszköz arányos jövedelmezősége, ezekhez a célkitűzések megvalósulásához hogyan járul hozzá, nem azt hogy pl. forintra mennyi jön ki és ezek az összegek hogyan változtak pl. az előző időszakhoz képest ( mint egy profitorintált esetén, ahol valóban csak az a lényeg, hogy a jövedelmezőségi mutató javuljon, de az ebből származó összegek nem nonprofit célokat szolgálnak, hanem tényleges profitot).

2019. jan. 21. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nem tudom, hogy mi a baja. De ez is valami, majd belefűzöm a válaszomba, ha felvetné. Köszönöm. :)
2019. jan. 21. 19:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!