Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Utólagosan is bejelenthetem...

Utólagosan is bejelenthetem ezt az apehnak?

Figyelt kérdés
Külföldön dolgozom már fél éve,illetve márciustól hajóra megyek.Mivel kint nem fizettem,így itthon kellett volna.Szerintetek hova forduljak,ha rendezni akarom és igaz,hogy utólag meg is büntetnek még pluszba? Köszönöm

2019. jan. 23. 13:53
 1/2 anonim ***** válasza:
61%
Utolag is be lehet.Vagy a navhoz mész be vagy ugyfelkapun anykval. Nem fognak ezért büntetni. Hajónál kérdezz rá hogy hol leszek biztosítva és jelentkezz ki mielőtt kimész a konkrét szerződésed szerinti kezdőnaptól fogva és a szerződés vége szerinti nappal meg majd vissza. Nem minden hajó indul el márciusban és nem biztos hogy október vége a szerződésed záró napja.
2019. jan. 23. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az elejéről:


A külföldön fennálló biztosítást a magyar egészségbiztosítási szervnek 15 napon belül be kell jelenteni. Ha ezt elmulasztod, vagy késve teszed meg, akkor a EB idővel átadja az adataidat az adóhatóságnak, mivel potyautasként szerepelsz a "rendszerükben". Ezt teszi azért, hogy a NAV az egészségügyi szolgáltatási járulékot előírja és behajtsa Rajtad arra az időre, amikor se kint, se itthon nem volt "biztosításod" ilyen szempontból.


Egyébként annak, akinek nincs itthon biztosítása, köteles a fizetési kötelezettsége napját követő 15 napon belül bejelentkezni az eü. szolg. járulék fizetésére az adóhivatalnál. Mulasztás esetén díjazhatják mulasztási bírsággal, de nem szokták. Utólag is megteheted.


Ha mondjuk lenne a járulékra vonatkozóan tartozásod a NAV-nál, és olyan időszakra, amikor kint már rendelkezel biztosítással, akkor okafogyott az EB szervnél utólag bejelentést tenni, mert a NAV-nál kell igazolni a külföldi jogviszonyt, hogy visszamenőleg töröljék a tartozást. Ezt sokan nem tudják.


Én azt szoktam ajánlani ilyen esetben, hogy inkább az EB szervhez is "feleslegesen" megtenni az utólagos bejelentést, és a NAV-nál is igazolni a külföldi biztosítást, mint egyiket sem. :)

2019. jan. 24. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!