Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » A felmondást bejelenthetem...

A felmondást bejelenthetem 2-3 hónappal előbb is?

Figyelt kérdés
Hatarozatlan ideju szerzodesem van 2 eve dolgozom ennel a kftnel. Szeretném hamarabb bejelenteni a felmondasomat, hogy megtalajak a megfelelo embert a helyemre es legyen idejuk felkeszulni. Érhet engem barmilyen hatrany ha pusztan joszivusegbol hamarabb bejelentem hogy mikor fogok elmenni?

2018. nov. 5. 09:07
 1/8 anonim ***** válasza:
Természetesen érhet. Esetleg informálisan jelezheted, hogy nézelődsz és kezdjenek a helyedre keresni embert, de egyébként semmiképp se jelentsd be előre a felmondásod.
2018. nov. 5. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

1-es

Én is informalisan gondoltam hogy szólok, de ha mondom hogy keressenek vkit a helyemre, akkor abbol nalunk egyertelmuen adodik hogy el fogok menni hamarosan. Így ebben a formaban ezt meg tudom tenni? Lehet belőle barmi baj?

2018. nov. 5. 09:30
 3/8 anonim ***** válasza:

Figy... gondolom felnőtt ember vagy, úgyhogy igazán belegondolhatnál. Természetesen igen, érhet belőle sok kellemetlenség vagy hátrány. Ha jó a viszonyod a főnököddel, akkor persze megmondhatod neki, nyilván ezen is sok múlik.


Valószínűleg viszonylag fiatal vagy, hagy adjak egy tanácsot: semmi ilyesmire nincs szükség. A cég kvara nem fog összeomlani amiatt, hogy te elmész, viszont ha bejelented a dolgot akkor olyan helyzetbe teszed magad amiből neked az égvilágon semmiféle előnyöd nem származik, viszon kellemetlenséged lehet miatta.

2018. nov. 5. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szerintem felesleges előre szólni, mert van egy felmondási idő, ami pont arra van kitalálva,hogy a munkáltatónak legyen ideje másik embert keresni.


Amennyiben nincs a munkaszerződésedben kikötve, hogy mennyi a felmondási időd, úgy a Munka törvénykönyve érvényes rád, azaz 30 nap a felmondási idő.


A felmondás egyoldalú nyilatkozat, függetlenül attól, hogy a másik fél elfogadja-e vagy sem.

A felmondást mindig írásban kell megtenni.

Ha Te 3 hónappal előbb szólsz, hogy majd el akarsz menni, akkor jó eséllylel magad alatt vágod a fát - pl. kimaradsz majd a karácsonyi jutalomból, ha van ilyen, stb. Nincs értelme hamarabb szólni _ max éreztetheted, hogy nem feltétlenül vagy elégedett a dolgokkal.

2018. nov. 5. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én három hónappal korábban szóltam, megbeszéltük hogy hogy, kinek és mikor adom át a projektjeimet és 3 hónap után közös megegyezéssel elválltunk. 1500 fős multi, jó volt a viszonyom mindenkivel, ez így is maradt.
2018. nov. 5. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Inkább ne, mert te lehetsz jófej, de előbb utóbb kiderül, aztán a munkatársak se fognak úgy hozzádállni. Ha te tudod, hogy 2 hónap múlva hol leszel, akkor a kezdés előtt 30 nappal szépen felmondasz és ledolgozod a felmondási időd. Az, hogy találjon embert már nem a te gondod. Hidd el ilyenkor szúrják hátba az ember a legjobban.
2018. nov. 5. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"Én három hónappal korábban szóltam, megbeszéltük hogy hogy, kinek és mikor adom át a projektjeimet és 3 hónap után közös megegyezéssel elválltunk. 1500 fős multi, jó volt a viszonyom mindenkivel, ez így is maradt."


Az igen, te akartál kilépni, de a kilépő papírjaidon az van, hogy ő már nem kért a munkádból.

2018. nov. 8. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 xswerdy ***** válasza:
ha pl. fizetésemelés, vagy prémium várható abban az időszakban, amikor még nem feltétlenül kellett volna szólnod, de te megtetted, akkor jó eséllyel kimaradsz a pénzosztásból.
2018. nov. 12. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!